Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Mariola Jakacka wygrała konkurs na dyrektora zamku w Raciborzu

26.01.2018 13:00 | 0 komentarzy | ma.w, żet

Władze powiatu raciborskiego są zdecydowane zatrudnić Mariolę Jakacką na stanowisko dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim Raciborzu.

Mariola Jakacka wygrała konkurs na dyrektora zamku w Raciborzu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Starosta raciborski informuje: w wyniku przeprowadzonej procedury naboru na wolne stanowisko urzędnicze  Dyrektora Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu została wybrana Pani Mariola Jakacka, zamieszkała w Raciborzu.

Mariola Jakacka ma 38 lat, jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdyni oraz Uniwersytetu Opolskiego. Związana z Raciborskim Stowarzyszeniem ASK, organizowała w naszym mieście szereg wydarzeń artystycznych i kulturalnych. Obecnie kieruje Gminnym Centrum Kultury w Nędzy. Ze względu na zobowiązania wobec dotychczasowego pracodawcy, prawdopodobnie nie będzie mogła podjąć pracy na Zamku Piastowskim od razu.

Przypomnijmy, do pierwszego konkursu na dyrektora zamkowej agencji zgłosił się tylko Zbigniew Woźniak, przedsiębiorca, właściciel Pałacu i Muzeum Horroru w Wojnowicach. Komisja konkursowa nie zdecydowała się na wybór Z. Woźniaka i ogłosiła drugi konkursu, w którym obniżono wymagania wobec kandydatów. Wpłynęło 13 aplikacji. Tym razem starostwo odmówiło upublicznienia ich nazwisk. Dowiedzieliśmy się, że dominowały osoby w wieku 30-40 lat.

Grażyna Wójcik, dotychczasowa dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu, przechodzi na emeryturę z końcem stycznia.


Zobacz również:

Ludzie:

Grażyna  Wójcik

Grażyna Wójcik

Dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.