Czwartek, 19 września 2019

imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

RSS

Patrol

Ojciec śledził córkę. Zatrzymał mężczyznę, który ją zaczepiał

25.01.2018 15:55 | 5 komentarzy | acz

REGION. Żorska policja chwali wzorową postawę ojca 10-latki, który wysłuchał córki i uchronił ją być może przed niebezpieczeństwem. Mężczyzna postanowił prześledzić jej drogę powrotną ze szkoły i ujął nieznajomego, który kilka dni temu zaczepił dziewczynkę, gdy wracała do domu.

Ojciec śledził córkę. Zatrzymał mężczyznę, który ją zaczepiał
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kilka dni temu 10-latka z Żor została zaczepiona przez nieznajomego mężczyznę, gdy wracała ze szkoły. Kiedy zapytał ją o imię uciekła do babci, a o zdarzeniu poinformowała ojca dopiero wówczas, gdy po po raz kolejny zauważyła go w parku. Zaniepokojony rodzic nie zbagatelizował sprawy i kolejnego dnia ruszył za córką obserwując z odpowiedniej odległości jej powrotną drogę do domu. Ujął mężczynę, przekazał w ręce policjantów, a także poinformował o zdarzeniu sprzed kilku dni.

Jak się okazało i tego dnia, gdy ojciec postanowił iść za córką nieznajomy pojawił się w pobliżu drogi, którą dziewczynka codziennie pokonywała ze szkoły. Na szczęście towarzyszył jej rodzic, który w pewnym momencie ruszył w stronę podejrzanie zachowującego się mężczyzny i choć ten próbował uciec nie dał za wygraną. 32-letni mieszkaniec Żor, który w międzyczasie nagabywał też równieśniczkę dziewczynki dzięki zdecydowanej reakcji i postawie ojca został zatrzymany.

Pomimo tego, że 10-latkom nic się nie stało policjanci apelują do rodziców by uczulili dzieci na podobne sytuacje. Z pociechami warto jak najwięcej rozmawiać i przestrzegać przed kontaktami z obcymi. Absolutnie nie należy też lekceważyć jakichkolwiek sygnałów, które wskazywałby, że dziecko czuje się zagrożone.

To nie jedyne takie zdarzenie w ostatnim czasie. Dwoma innymi zdarzeniami, które miały miejsce w ubiegłym tygodniu zajmuje się już miejscowa prokuratura. Policjanci zawiadomili ją, gdy otrzymali zgłoszenie o dwóch nastolatkach napastowanych w rejonie żorskiego dworca PKS przez starszego mężczyznę. W tej sprawie jednak dla dobra śledztwa nie ujawniają więcej szczegółów i jednocześnie zapewniają, że najważniejsze dla nich jest, aby sprawca poniósł konsekwencje za swój czyn.