Sobota, 20 lipca 2019

imieniny: Czesława, Hieronima, Eliasza

RSS

Ruszyła sprzedaż biletów na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA 2018

25.01.2018 10:23 | 0 komentarzy | kama

Po raz dwudziesty drugi oczy wszystkich miłośników piosenki artystycznej i poetyckiej zwrócone będą w kierunku Rybnika, gdzie w dniach 15-18 lutego odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA.

Ruszyła sprzedaż biletów na Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej OFPA 2018
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas
luty
15 czwartek

Plejada gwiazd na 22. OFPA

Start o godz. 10:00, trwa od 15 do 18 lutego cena biletu: 50/70

OFPA to dziś największy i bardzo przyjazny uczestnikom festiwal, umożliwiający sprawdzenie się w formule konkursowej tym, którzy uprawiają piosenkę literacką, autorską, kabaretową, poetycką czy aktorską. Piosenkę z misją estetyczną, czasami nawet społeczną. Piosenkę wysokiej jakości tekstu, melodii i scenicznych umiejętności prezentowania. Chodzi więc o kunszt w każdym calu i wielkość artystyczną.

Eliminacje Konkursu Krajowego, do którego zgłosiło się 135 uczestników, będą miały miejsce 15 i 16 lutego w Fundacji PGE Energia Ciepła i są otwarte dla publiczności. Wokaliści z całego kraju z udziałem akompaniatorów, zaprezentują utwory w języku polskim, a Jury wyłoni 10 najlepszych, którzy wystąpią podczas sobotniego koncertu w finałowym Konkursie Krajowym oraz po rozdaniu nagród w niedzielnym Koncercie Laureatów. W skład Jury wchodzą artyści i znawcy piosenki artystycznej: Stefan Brzozowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Joanna Lewandowska, Maria Meyer, Jacek Wójcicki.

Jak co roku OFPA będzie gościć wspaniałych artystów z koncertami specjalnie przygotowanymi na to wydarzenie.

17 lutego o godzinie 17:00 w Fundacji PGE Energia Ciepła, podczas Finału Konkursu Krajowego z minirecitalem wystąpi laureatka Grand Prix 21. OFPA 2017 – Agnieszka Ozon. Zwieńczeniem wieczoru będzie wyjątkowy koncert piosenek największego buntownika w historii muzyki rozrywkowej i zarazem pierwszego laureata Nagrody Nobla z kręgu śpiewaków. Koncert pt. „DYLAN BUNTOWNIK” w wykonaniu najbardziej energetycznej piwnicy artystycznej, jaką niewątpliwie jest Lubelska Federacja Bardów.

W niedzielę 18 lutego o godzinie 17:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej, po Koncercie Laureatów 22. OFPA 2018, odbędzie się specjalny i niezwykły koncert piosenek legendarnego mistrza liryki, kompozytora i poety pt. „COHEN I KOBIETY”. W interpretacje piosenek Cohena wystąpią: Urszula DUDZIAK, Matylda DAMIĘCKA, Martyna JAKUBOWICZ, Natalia KUKULSKA, Grażyna ŁOBASZEWSKA, Julia PIETRUCHA, Barbara WROŃSKA, Daria ZAWIAŁOW.

Bilety dostępne od 23 stycznia 2018

Finał Konkursu Krajowego, 17 lutego o godzinie 17:00 w Fundacji PGE Energia Ciepła – sprzedaż internetowa na portalu eventim.pl oraz w sekretariacie Fundacji PGE Energia Ciepła (pn. – pt. od 8:00 do 16:00), bilety w cenie 50 zł.

Koncert Galowy, 18 lutego o godzinie 17:00 w Teatrze Ziemi Rybnickiej – sprzedaż w kasie Teatru Ziemi Rybnickiej (pn. – pt. od 12:00 do 20:00), bilety w cenie 70 zł.

10% ze sprzedaży biletów zostanie przekazana na konto podopiecznego Fundacji PGE Energia Ciepła – Maksymiliana Ciemięga.

Więcej na: www.ofpa.pl i www.facebook.com/ofpa.rybnik