Poniedziałek, 6 lipca 2020

imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny

RSS

Ponad 7 tys. wniosków o rekompensaty za deputat rozpatrzono negatywnie

25.01.2018 08:47 | 2 komentarze | mak

Spółka Restrukturyzacji Kopalń do 23 stycznia wysłała 7140 decyzji odmownych osobom, które wystąpiły o rekompensaty z tytułu utraty prawa do bezpłatnego węgla.

Ponad 7 tys. wniosków o rekompensaty za deputat rozpatrzono negatywnie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

– Proces weryfikacji jest pracochłonny, gdyż każdy z wniosków wymaga dokładnego sprawdzenia – powiedział Tomasz Cudny, prezes zarządu Spółki Restrukturyzacji Kopalń. – Wśród wniosków weryfikowanych powtórnie dużo jest takich, które nie podlegają ustawie. Część z nich złożyły osoby nadal pracujące w spółkach węglowych lub takie, które w ogóle nie pobierały deputatu. Stwierdzamy przypadki wniosków przekazanych przez osoby, które przeszły na emerytury po 1 stycznia 2015 roku. Wyżej wymienione grupy osób otrzymują listownie decyzje odmowne. Niestety, wydłuża to proces sprawdzania pozostałych wniosków.

Spółka zapewnia, że do weryfikacji skierowani zostali najlepsi specjaliści z doświadczeniem nabytym w referatach węglowych kopalń.

- Niestety, zdarzają się i takie przypadki, że wysłane przez spółkę rekompensaty wracają do nadawcy, bo nie zostały podjęte w terminie lub trafiły pod błędnie podany adres. O takich przypadkach, a także o braku dokumentów do złożonych wniosków pracownicy SRK będą informować telefonicznie. Czynne są również niezmiennie punkty obsługi klienta - przekazuje SRK.