środa, 20 stycznia 2021

imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

RSS

Epidemia koronawirusa:

Sukces czy porażka – jak Wodzisław szuka inwestorów?

24.01.2018 19:00 | 3 komentarze | mak

Co robią władze Wodzisławia, by przyciągnąć nowych inwestorów? Ilu inwestorów w tej kadencji udało się pozyskać? Te pytania zadaliśmy w wodzisławskim urzędzie miasta.

Sukces czy porażka – jak Wodzisław szuka inwestorów?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostatnie podsumowanie związane z nowymi miejscami pracy w Wodzisławiu było wykonane w 2014 r. Wskazywało ono na powstanie w latach 2007–2014 ponad 1000 miejsc pracy w Wodzisławiu. - Ogólnie w latach 2007-2017 sprzedaliśmy na cele inwestycyjne 27 ha terenów - dodaje rzecznik urzędu miasta.

Promocja, inwestycje

Zapytaliśmy również, jakie działania podejmuje miasto, by pozyskać nowych inwestorów? - Miasto podejmuje szereg działań, począwszy od prac planistycznych tj. opracowania i uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego obszar całego miasta w grudniu 2016 r. poprzez stale realizowane działania geodezyjne tj. podziały nieruchomości, budowę infrastruktury, prace związane z porządkowaniem terenu i usuwaniem roślinności oraz promocję konkretnych ofert lokalizacyjnych - wylicza Anna Szweda-Piguła.

Dodaje, że po przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży prowadzona jest szeroka promocja w mediach, na portalach zajmujących się obrotem nieruchomościami i szeroki mailing do firm, czyli potencjalnych nabywców. - Konsekwentnie prowadzone działania związana z przygotowaniem nieruchomości do sprzedaży pozwolą nam w tym roku ogłaszać przetargi na nieruchomości dla inwestorów przy ul. Kokoszyckiej, Batorego, Mieszka, Marklowickiej, Olszyny oraz pod budownictwo mieszkaniowe jednorodzinne przy ul. Żwirki i Wigury - podsumowuje rzecznik urzędu miasta.

(mak), fot. Referat Obsługi Inwestorów i Obrotu Nieruchomościami / www.wodzislaw-slaski.pl