Piątek, 14 sierpnia 2020

imieniny: Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

RSS

Raciborskie sposoby na nudę, czyli akcja "Zima w mieście"

22.01.2018 16:52 | 0 komentarzy | ż

Ferie zbliżają się coraz większymi krokami. W województwie śląskim potrwają one od 29 stycznia do 11 lutego. Dla tych, którzy spędzą ten czas w Raciborzu, przygotowano szereg atrakcji. Do organizacji czasu wolnego dzieci i młodzieży włączyły się m. in. Raciborskie Centrum Kultury, Ośrodek Sportu i Rekreacji, Miejski Klub Zapaśniczy "Unia", Międzyszkolny Ośrodek Sportowy, Muzeum oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna.

Raciborskie sposoby na nudę, czyli akcja "Zima w mieście"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Liczne warsztaty, spotkania, wycieczki – w tym roku do chorzowskiego Planetarium i wrocławskiego Hydropolis, gry, zabawy połączone z głośnym czytaniem mitów, a nawet bal przebierańców to oferta ferii z Biblioteką.

Warsztaty rzeźby, plastyczne, teatralne, taneczne i fotograficzne to z kolei oferta Raciborskiego Centrum Kultury, którą uzupełnia feryjne kino od poniedziałku do środy.

Dzieci i młodzież będą mogły w trakcie ferii aktywnie spędzać czas korzystając bezpłatnie z obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji: pływalni H2Ostróg, kręgielni i lodowiska. OSIR zachęca ponadto, aby próbować swoich sił w rozlicznych zawodach sportowych (turniejach siatkarskich, piłki nożnej, tenisa stołowego, czy badmintona).

Bogatą ofertę przygotował Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Raciborzu. Oprócz turniejów sportowych to propozycja ferii z muzyką, plastyką i zabawą oraz warsztaty akrobatyczne i taneczne.

Do odwiedzenia swoich murów zaprasza Muzeum. Miejski Klub Zapaśniczy Unia pięć razy w tygodniu poprowadzi zajęcia ogólnorozwojowe z elementami zapasów.

Szczegóły:

Zima w mieście 2018 [PDF]

źródło: UM Racibórz