Czwartek, 24 października 2019

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

Senator Adam Gawęda reaguje w sprawie zajść z udziałem neonazistów

22.01.2018 16:24 | 26 komentarzy | mak

Do naszej redakcji wypłynęło kolejne oświadczenie potępiające bulwersujące wydarzenia z udziałem neonazistów w Wodzisławiu Śląskim. Autorem oświadczenia jest senator PiS Adam Gawęda.

Senator Adam Gawęda reaguje w sprawie zajść z udziałem neonazistów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Oświadczenie:

W związku z ukazanym w mediach szokującym materiałem na którym widać grupę ludzi, którzy w wodzisławskim lesie czczą pamięć Adolfa Hitlera oświadczam, że takie zachowania zasługują na stanowcze potępienie. Nie może być przyzwolenia na propagowanie ideologii nazistowskiej z powodu której zginęło i cierpiało tak wielu Polaków, w tym także mieszkańców naszej wodzisławskiej ziemi.

Dlatego w pełni popieram zdecydowane działania, które podjął w tej sprawie rząd Prawa i Sprawiedliwości. Przypomnę, że na polecenie Ministra Sprawiedliwości, Prokuratora Generalnego zostało wszczęte postępowanie w tej sprawie, a na wniosek Klubu Parlamentarnego PiS Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji przedstawi w Sejmie informację na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa.

Adam Gawęda

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji