środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Rybnik będzie miał swoją panoramę? Ma mieć 14 metrów długości

18.01.2018 16:45 | 1 komentarz | pm

Tomasz Bodach chce, aby Rybnik miał swoją panoramę. 

Rybnik będzie miał swoją panoramę? Ma mieć 14 metrów długości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Galeria Malarstwa Europejskiego w Rybniku, mieszcząca się przy ul. Powstańców, na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i dla upamiętnienia Piastowskiego miasta Rybnik, postanowiła namalować panoramę Rybnika.

– Panorama będzie liczyła sobie 14 metrów i 35 cm długości oraz 2 i pół metra wysokości. Będzie malowana przez wielu znanych artystów rybnickich, m.in. przez Marię Malczewską. Koszt stworzenia instalacji malarskiej, rusztowań, materiałów malarskich, opłacenie projektów jak i samych malarzy, wyniesie szacunkowo 250 tys. zł. Nie stać nas na pokrycie jej w całości, dlatego szukamy sponsorów, dla których przygotowaliśmy różne możliwości wykorzystywania panoramy dla celów choćby reklamowych – mówi Tomasz Bodach, zapraszając potencjalnych darczyńców do kontaktu. Dodatkowo, na panoramie, będzie miejsce dla sponsorów, którzy finansowo dołożą się do projektu.

– Będzie to pierwsza panorama miasta w dziejach Rybnika. Mam nadzieję, że całość uda się zrobić do końca roku. Wymaga to paru tysięcy godzin pracy. Chcielibyśmy, aby ta panorama znalazła godne miejsce w naszym mieście, jest sporych rozmiarów, więc nie będzie łatwo. Miasto wie o naszych planach, ale nie popiera tego pomysłu. Nie dało nam patronatu, co nie będę ukrywał, trochę nas dziwi. Jak stwierdzili, dają patronat tylko ważnym sprawom. Żałujemy, ale ze swojego pomysłu nie rezygnujemy – dodaje pomysłodawca projektu.