Poniedziałek, 10 maja 2021

imieniny: Antoniego, Antonina, Izydora

RSS

Patrol

Wzmożone kontrole drogówki podczas ferii zimowych

17.01.2018 10:27 | 0 komentarzy | acz

W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi w okresie od 29 stycznia do 11 lutego policja spodziewa nasilenia ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości. 

Wzmożone kontrole drogówki podczas ferii zimowych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławscy policjanci już teraz organizują akcje, podczas których można sprawdzić przed wyjazdem stan techniczny swojego pojazdu i dowiedzieć się, jak bezpiecznie dojechać do celu.

Dla policjantów w całej Polsce, także z wodzisławskiej drogówki okres ferii zimowych wiąże się szczególnie z koniecznością zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim uczestnikom ruchu przejeżdżającym przez nasze województwo do miejsc wypoczynku i zimowych kurortów naszego regionu. Szczególnie w tym okresie odnotowujemy wzrost liczby autobusów przewożących dzieci i młodzież do ośrodków wypoczynkowych.

Pogorszone warunki drogowe sprawiają, że kierowcy muszą szczególnie przygotować się do podróży. Przede wszystkim muszą zadbać o swój samochód i sprawdzić jego stan techniczny. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, mundurowi z wodzisławskiej komendy wspólnie ze stacją diagnostyczną zorganizowali wczoraj akcję na SKP Brela w Mszanie pt. "Bezpieczna droga do celu". W czasie gdy diagnostycy sprawdzali auta, policjanci przekazywali kierowcom cenne wskazówki o tym jak przygotować się do podróży, jak zabezpieczyć przewożony sprzęt chociażby narciarski oraz przypominają o obowiązku stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach.

Podczas trwania ferii, funkcjonariusze będą szczególnie egzekwowali przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia prędkości. Nie będą również pobłażali kierowcom naruszających inne przepisy ruchu drogowego, zagrażające bezpieczeństwu pozostałym uczestników dróg. Podczas wzmożonych kontroli drogowych policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierujących (również na obecność w ich organizmach środków odurzających), stan techniczny pojazdów, oraz prawidłowy sposób przewożenia dzieci. Podobne kontrole będą przeprowadzane nie tylko na głównych trasach, ale też w samych miejscowościach wypoczynkowych.