Poniedziałek, 2 sierpnia 2021

imieniny: Alfonsa, Kariny, Gustawa

RSS

W przyszłym tygodniu powiększą zarząd powiatu?

17.01.2018 08:50 | 2 komentarze | art

Starosta Wodzisławski Ireneusz Serwotka, na spotkaniu z dziennikarzami zapowiedział, że na przyszłotygodniowej sesji rady powiatu zgłosi wniosek o powołanie etatowego członka zarządu powiatu. Po tym jak pod koniec ubiegłego roku z zarządu powiatu odwołany został wicestarosta Grzegorz Kamiński, zarząd pracuje w czteroosobowym składzie. 

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ireneusz Serwotka przypomniał, że skład zarządu jest efektem umowy koalicyjnej pomiędzy klubem radnych PiS, a dwoma ugrupowaniami samorządowymi: klubem radnych "Wspólnota Samorządowa" oraz klubem radnych "Zgoda i Rozwój". Zgodnie z tą umową po dwa stanowiska w zarządzie ma PiS i WS, a jedno ZiG. Obecnie PiS, po odwołaniu Grzegorza Kamińskiego ma w zarządzie tylko jedną osobę - Danutę Maćkowską na stanowisku wicestarosty. Stąd też to ten klub wystawi kandydata, który po głosowaniu uzupełni skład zarządu.

- Nie jest to proste zadanie. Mówimy o etatowym członku zarządu, którem podlegać będą pewne obszary funkcjonowania powiatu, który będzie podejmował różne decyzje. Osoba, która zajmie to stanowisko, będzie musiała zrezygnować z obecnego zajęcia, a przecież do końca kadencji został niewiele czasu. Musi też spełniać określone wymagania formalno-prawne - przypomina Serwotka. Musi też uzyskać popracie większości radnych. 

Sprawa powinna rozstrzygnąć się w czwartek 25 stycznia podczas sesji rady powiatu.  

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Były Starosta Wodzisławski