Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Aukcja Gwiazdki Serc: sukienka Isi, piłka z autografem Kuby, winyl Lombardu

17.01.2018 07:47 | 0 komentarzy | ż

Sukienka Agnieszki Radwańskiej, piłka z autografem Kuby Błaszczykowskiego, a może płyta winylowa zespołu LOMBARD? To wszystko, a nawet więcej unikatowych gadżetów licytować można na specjalnej aukcji charytatywnej, uruchomionej pod TYM adresem. Przedsięwzięcie odbywa się w ramach XVII Gwiazdki Serc. Dochód w całości przekazany zostanie potrzebującym dzieciom z powiatu raciborskiego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Za nami XVII edycja Koncertu Charytatywnego Gwiazdka Serc, wciąż jednak w portalu Facebook prowadzona jest licytacja wyjątkowych gadżetów. Inicjatorem oraz organizatorem aukcji jak również Gwiazdki Serc jest Raciborska Izba Gospodarcza. Dochód z koncertów i aukcji w całości przeznaczony zostaje na cele charytatywne. Przez wszystkie edycje udało się uzbierać ponad 400 tys. zł. Przekazano je m.in.: na ciepłe posiłki dla najuboższych dzieci z raciborskich Szkół Podstawowych nr 1, 13, 15 i 18. Wsparcie otrzymał także Zespół Szkół Specjalnych na posiłki dla podopiecznych, organizację obozu sportowo - kondycyjnego oraz zabiegi rehabilitacyjne. Z pomocy skorzystało również Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia ,,SPEKTRUM”. Z zebranych środków udało się wyposażyć salę do terapii i zabawy dla dzieci z autyzmem. Ufundowano też stypendia za dobre wyniki w nauce, które otrzymali uczniowie Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 i nr 2 ,,Mechanik” w Raciborzu. Założeniem Gwiazdki Serc jest dobroczynny charakter oraz pomoc osobom potrzebującym.

Mimo że od Gwiazdki Serc minął miesiąc, jeszcze każdy może dołożyć „cegiełkę” do wspólnej puli. Do 28 lutego, do północy można wylicytować: sukienkę i daszek z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłkę i zdjęcie z autografem Kuby Błaszczykowskiego, płytę winylową zespołu LOMBARD ,,Live” z podpisami zespołu oraz książkę z nutami i słowami piosenek z płyty „Szara maść” zespołu Lombard. Niedawno do akcji przyłączyła się Fundacja PKO Banku Polskiego. Podarowała organizatorom Gwiazdki 2 damskie jedwabne apaszki (wartość jednej 332,10 zł)- cena wywoławcza 250 zł. Następnie 2 męskie jedwabne szaliki (wartość jednego 369 zł)- cena wywoławcza 270 zł. Zawieszka z bursztynem – AMBER Jewellery (wartość biżuterii- 455,10 zł)- cena wywoławcza 350 zł.

W aukcji wygrywa osoba, która w wyznaczonym czasie oraz zgodnie z niniejszym regulaminem (dostępny na stronie Raciborskiej Izby Gospodarczej), zaoferuje najwyższą kwotę za dany przedmiot. Członkowie RIG zachęcają do udziału, bo każda darowana złotówka, to zadowolenie najmłodszych mieszkańców powiatu raciborskiego, które potrzebują pomocy.

źródło: Adventure Media/RIG