Piątek, 4 grudnia 2020

imieniny: Barbary, Krystiana, Berny

RSS

Epidemia koronawirusa:

Zmiany w 500 plus. Od 2019 pieniądze na wszystkie dzieci?

16.01.2018 17:56 | 14 komentarzy | acz

Niewykluczone, że w 2019 roku uda się poszerzyć obecną formułę programu 500 plus - powiedziała w poniedziałek na spotkaniu w Lesznie  wicepremier Beata Szydło. Jak podkreśliła, wiele będzie zależało od wyników gospodarczych kraju.

Zmiany w 500 plus. Od 2019 pieniądze na wszystkie dzieci?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czy program 500+ spełnia swoją rolę?

W trakcie spotkania z mieszkańcami Leszna wicepremier była pytana o przyszłość programu "500 plus" i o jego ewentualne modyfikacje. Jak zapewniła, program z pewnością będzie kontynuowany.

Nie wykluczyła też, że w najbliższej przyszłości uda się go poszerzyć. Beata Szydło przypomniała, że już w trakcie przygotowywania programu pojawiały się propozycje np. objęcia nim także pierwszego dziecka.

"Jesteśmy na początku roku budżetowego, więc w tym roku na pewno nic się nie zmieni, ale jeżeli sytuacja gospodarcza będzie na to pozwalała, to 2019 r. takie zmiany być może zostaną przyjęte" - powiedziała.

"Liczymy na to, że będzie coraz lepszy rozwój gospodarczy Polski. Udało nam się uszczelnić system podatkowy, jest więcej dochodów, ludzie coraz więcej zarabiają, jest coraz większa konsumpcja. Możemy mieć nadzieję na to, że wyniki budżetu będą coraz lepsze" - dodała wicepremier.

Szydło wyraziła nadzieję, że program nadal będzie się przyczyniał do zwiększania dzietności polskich rodzin. "Oby tych środków trzeba było co roku zabezpieczać coraz więcej. Program z jednej strony miał dawać wsparcie finansowe rodzinom, ale z drugiej - liczymy na to, że będzie też motywował młode rodziny do tego, żeby miały coraz więcej dzieci" - powiedziała.
(pap), oprac. (acz)