Sobota, 19 października 2019

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała Jastrzębiu-Zdroju

15.01.2018 18:31 | 0 komentarzy | (q)

WOŚP zagrała kolejny raz. Wolontariusze z charakterystycznymi puszkami pojawili się również w naszym mieście. Jastrzębski sztab zadbał o to, aby mieszkańcy mogli skorzystać z różnorakich atrakcji.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała Jastrzębiu-Zdroju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Imprezy trwały w zasadzie już od piątku, kiedy to zbiórkę rozpoczęto na basenie Laguna – niezwykle popularny wodny aerobik zgromadził rzesze chętnych, którzy równie chętnie wrzucali datki na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

Niedziela upłynęła pod hasłem licznych występów, zarówno w Galerii Jastrzębie, jak i na scenie przed kinem Centrum. Jak zawsze, moc emocji wzbudziły licytacje – zarówno te na scenie, jak i te internetowe. Wiadomo, że jeszcze trzeba poczekać na wpływy z organizowanych w sieci aukcji, ale jedno już wiadomo – do puszek na terenie miasta wrzucono 121.854,12 zł.

Jak co roku, do akcji Wielkiego Finału dołączyła także Straż Miejska. Funkcjonariusze SM patrolujący miejsca w których zorganizowane były imprezy dbali o bezpieczeństwo bawiących się jastrzębian i wolontariuszy, a w Galerii Jastrzębie sekcja profilaktyki zapewniła mieszkańcom naszego miasta szereg atrakcji. Z pewnością jedną z nich był SMokuś, który swoją obecnością w galerii i na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury sprawił radość niejednemu dziecku. Stoisko Straży Miejskiej przy którym każdy mógł zdobyć gadżety odblaskowe, było tłumnie odwiedzane przez osoby, które zdecydowały się spędzić popołudnie wspierając WOŚP jak również te, które skorzystały z naszej oferty przy okazji zakupów.

fot. Aneta Czarnocka-Kanik / Urząd Miasta Jastrzębie-Zdrój