Piątek, 22 listopada 2019

imieniny: Cecylii, Marka, Maura

RSS

Mamy to! Zespół orzekania o niepełnosprawności w Raciborzu

15.01.2018 11:54 | 1 komentarz | żet

Trzy lata starań i zabiegów przyniosły pozytywne rezultaty. Osoby niepełnosprawne z Raciborza i powiatu raciborskiego nie muszą już fatygować się po orzeczenie do Rybnika.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Temat utworzenia w Raciborzu zespołu ds. orzekania niepełnosprawności wywołał raciborski radny Wiesław Szczygielski. - Nie zrobiłem tego dla siebie, bo mój syn ma już orzeczenie o niepełnosprawności do końca życia. Ale gdy byliśmy w Rybniku i zobaczyłem co ci ludzie przechodzą, powiedziałem sobie, że tak dalej być nie może - mówi W. Szczygielski.

Zainteresował tematem wicestarostę Marka Kurpisa oraz władze Raciborza. Wspólnymi siłami i przy zaangażowaniu wszystkich gmin powiatu, udało się przekonać urzędników wojewody do utworzenia w Raciborzu punktu do spraw orzekania o niepełnosprawności. Zlokalizowano go w zabudowaniach szpitalnych, które nakładem 400 tys. zł udało się wyremontować i dostosować do potrzeb orzecznictwa.

Choć zespół orzekania o niepełnosprawności działa w Raciborzu od 3 stycznia, oficjalne otwarcie obiektu z udziałem oficjeli zorganizowano w poniedziałek 15 stycznia. - To naprawdę bardzo ważna chwila. Stajemy ze swoimi instytucjami coraz bliżej mieszkańców - powiedział podczas krótkiej uroczystości wicewojewoda Jan Chrząszcz. Razem z wojewodą wstęgę przecięli starosta Ryszard Winiarski, senator Adam Gawęda, przewodnicząca wojewódzkiego zespołu orzekania niepełnosprawności Zofia Urbaniak oraz poseł Czesław Sobierajski.

Zespół ds. orzekania o niepełnosprawności działa w poniedziałki, środy i czwartki w godz. 7.30 - 15.30, a także we wtorki od godz. 7.30 do godz. 17.00 oraz w piątki od godz. 7.30 do godz. 14.00. Pracują w nim trzy osoby. Przewodniczącą zespołu jest Joann Koczwara-Kozłowska.

Więcej za tydzień w "Nowinach Raciborskich".

Ludzie:

Adam Gawęda

Adam Gawęda

Senator IX kadencji

Czesław Sobierajski

Czesław Sobierajski

Poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Marek Kurpis

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Wiesław Szczygielski

Wiesław Szczygielski

Strażak PSP Racibórz, były radny Gminy Racibórz