Poniedziałek, 25 marca 2019

imieniny: Marioli, Dyzmy, Wieńczysława

RSS

Uwaga smog! Nie musisz - nie wychodź!

13.01.2018 20:46 | 4 komentarze | (q)

Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry szczególnie powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum - ostrzega przed smogiem Meteo Project.

Uwaga smog! Nie musisz - nie wychodź!
Fot. Raciborski Alarm Smogowy / facebook.com/raciborskialarmsmogowy/
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ostrzeżenie nr 2/2018

Zagrożenie: Smog

Stopień: 1

Obszar: Województwo śląskie - powiat raciborski.

Ważność: Od dnia 14.01.2018 godz. 00:00 do dnia 15.01.2018 godz. 09:00

Opis: Przewiduje się wystąpienie znacznych przekroczeń dopuszczalnych średniodobowych stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu (>50 µg/m3)

Skutki:

Cząstki pyłu zawieszonego w powietrzu mogą wywoływać podrażnienie błon śluzowych i zwiększone wytwarzanie śluzu. Całokształt zmian może wpływać na ogólną odporność organizmu. Powtarzalność zachorowań może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub dolegliwości sercowo-naczyniowych. W wyniku intensywnego oddziaływania cząstek mogą nasilić się dolegliwości u astmatyków, może również zwiększyć się ogólna zachorowalność, a nawet śmiertelność populacji. Długotrwałe oddziaływanie cząstek na organizm może doprowadzić do przewlekłego zapalenia oskrzeli lub skrócenia długości życia.

Rekomendacje: Ograniczaj ekspozycje oraz wzmożony wysiłek fizyczny na zewnątrz. Dzieci, osoby starsze, kobiety w ciąży, a także osoby z chorobami układu oddechowego, krążenia i skóry szczególnie powinny ograniczyć przebywanie na zewnątrz do minimum.

Uwagi: Brak.

Data i czas wydania: 13.01.2018 17:42

Opracowanie: Sebastian Blokesz, synoptyk Meteo Project


Więcej informacji o pogodzie: meteoproject.info.pl oraz na profilu facebook.com/MeteoProject