Czwartek, 23 maja 2019

imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza

RSS

SYTUACJA HYDROLOGICZNA:

Dramat samotnej wdowy. 77-latka zmarła od poparzeń

13.01.2018 12:07 | 0 komentarzy | mak

Koszmarny wypadek w Lubomi. Nie żyje 77-letnia kobieta, na której - prawdopodobnie po tym, jak z pieca w kotłowni buchnął ogień - zapaliło się ubranie.

Dramat samotnej wdowy. 77-latka zmarła od poparzeń
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszej pomocy udzielili kobiecie strażacy z OSP Lubomia. Chwilę później dołączyli strażacy z "państwówki". Zastosowali m.in. specjalne żele. Oparzenia ciała 77-latki okazały jednak bardzo rozległe. Dotyczyły głównie klatki piersiowej, twarzy. W ciężkim stanie przewieziono ją do szpitala. Niestety, kobiety nie udało się uratować. W drugi dzień świąt zmarła. Pogrzeb odbył się w sobotę, 30 grudnia. - To ogromna tragedia, jesteśmy zszokowani – mówią okoliczni mieszkańcy.

W Wodzisławiu też wypadek

Strażacy ostrzegają, że tego rodzaju wypadki w czasie obsługi pieca nie są rzadkością. Do podobnego zdarzenia doszło w czwartek 4 stycznia. - O godzinie 7.09 strażacy zostali wezwani do domu jednorodzinnego przy ul. Oraczy w Wodzisławiu. Zgłoszenie dotyczyło zadymienia w piwnicy. Na miejscu okazało się, że w wyniku wstecznego płomienia z pieca, poparzeniu uległ 28-letni mężczyzna. Doznał poparzeń twarzy i ręki - informuje st. asp. Czesław Honisz z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wodzisławiu Śl.

Ostrożność w kotłowni podstawą

Strażacy podkreślają, że w czasie obsługi pieca należy pamiętać o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. - Do niebezpiecznych sytuacji dochodzi m.in. wtedy, gdy w kotle jest niewystarczająca ilość tlenu. Po otwarciu drzwi i nagłym napływie tlenu zapalają się gazy i szukają ujścia - przypomina Czesław Honisz. Wtedy ogień niczym z miotacza wystrzeliwuje przez otwarte drzwiczki. Kiedy na jego drodze znajduje się człowiek, może dojść do tragedii. Tak jak się to niestety stało w Lubomi.

(mak)