Piątek, 19 października 2018

imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita

RSS

Sportowcy z Raciborza zatańczyli poloneza w Zakrzowie. Studniówka SMS-u 2018 [ZDJĘCIA]

12.01.2018 20:53 | 0 komentarzy | żet, OQL

Smukłe dziewczęta i wysportowani młodzieńcy pięknie zaprezentowali się w polonezie. Przekonajcie się, co powiedzieli nam tuż przed rozpoczęciem swojej studniówki - o przygotowaniach do matury, stresie przed wyjątkowym tańcem i planach na przyszłość.

Sportowcy z Raciborza zatańczyli poloneza w Zakrzowie. Studniówka SMS-u 2018 [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Poznali się na bieżni

Tegoroczni maturzyści z Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa na miejsce swojej zabawy studniówkowej wybrali ośrodek w Zakrzowie. Miejsce polecili im nauczyciele. - Osoby rok starsze od nas też mówiły, że studniówka tutaj była świetna, dlatego postanowiliśmy zdać się na ich opinię - powiedział nam Szymon Dziuba, członek samorządu uczniowskiego. Szymon przyszedł na studniówkę ze swoją dziewczyną Darią. On specjalizuje się w dziesięcioboju, ona w biegu przez płotki. Wysportowanej parze z pewnością nie zabrakło więc sił na zabawę do białego rana.

Mundurowa para

Mundur na garnitur zamienił w studniówkowy wieczór Mateusz Rostek, uczeń klasy mundurowej. Zapewnił nas, że w eleganckim stroju czuje się tak samo jak w mundurze, czyli bardzo dobrze. Mateusz jest spokojny o swoje wyniki na egzaminie maturalnym. - Przygotowania idą pełną parą - powiedział, gdy spytaliśmy go o majową sesję egzaminacyjną. Podkreślił, że nie żartuje. Po szkole zamierza wyjechać na rok do pracy za granicą. Choć wkrótce zostanie absolwentem klasy mundurowej, to swojej przyszłości nie wiąże ze służbą w policji czy wojsku. Nie wyklucza jednak podjęcia starań o przyjęcie do straży pożarnej. Mateusz zabrał na studniówkę swoją dziewczynę Alicję. Rok wcześniej bawił się na jej balu maturalnym. Są taką "mundurową" parą, bo Alicja również kształciła się w klasie o tym profilu. Obecnie studiuje na kierunku bezpieczeństwo państwa.

Sukienka od krawcowej

Za sto dni do matury przystąpią również Ola Łotecka i Zosia Adamczyk. Dziewczęta są znakomitymi pływaczkami, mają za sobą starty w finałach mistrzostw Polski. Przed polonezem denerwowały się, ale "tylko troszeczkę". - Boimy się, że polonez nie wyjdzie nam tak jak powinien. Ale jeśli będziemy się uśmiechać, to będzie dobrze - powiedziała nam Zosia, która na studniówkę ubrała się w piękną, szarą suknię. Ręcznie szyta kreacja zwróciła uwagę trenera pływania Sławomira Szweda. - Zosiu, masz najpiękniejszą suknię - skomplementował uczennicę już po polonezie.

Chcą czegoś innego

Polonez maturzystów SMS-u jest wyjątkowy, gdyż tańczą go wyłącznie uczniowie - bez swoich partnerów spoza szkoły. - To jest taka nasza tradycja. Wynika to z tego, że wielu naszych uczniów mieszka w internacie - ich partnerów nie ma na miejscu, nie mogą więc uczestniczyć w próbach - wyjaśnia Małgorzata Bonk, która przygotowuje uczniów do studniówkowego tańca. Nauczycielka chwali swoich podopiecznych. - Mimo, że to są sportowcy, to polonez zawsze wychodzi im pięknie. Oni mają poczucie rytmu, słyszą muzykę i chcą robić coś troszeczkę innego, odbiegającego od standardowego układu - dodaje.

Kto następny?

Maturzyści ze szkoły mistrzostwa sportowego otworzyli tegoroczny sezon studniówkowy w raciborskich szkołach średnich. W sobotę 13 listopada na swoich balach maturalnych będą bawić się uczniowie z Gastronomika, II LO oraz Mechanika. Tydzień później poloneza zatańczą maturzyści z Ekonomika, I LO i Mechanika (druga część szkoły). Jako ostatni na studniówce będą bawić się maturzyści z Budowlanki, których bal maturalny odbędzie się 27 stycznia w Tworkowie.

Wojtek Żołneczko | Paweł Okulowski