środa, 16 stycznia 2019

imieniny: Marcelego, Włodzimierza, Walerego

RSS

Patrol

Pistolet, mundur i... terminal płatniczy. Od lutego mandat opłacisz kartą

12.01.2018 20:00 | 0 komentarzy | ż

Na przełomie stycznia i lutego br. radiowozy drogówki w całej Polsce będą wyposażone w terminale płatnicze do obsługi płatności z użyciem kart płatniczych i BLIKA - poinformował PAP Dariusz Marcjasz, wiceprezes Zarządu Krajowej Izby Rozliczeniowej.

Pistolet, mundur i... terminal płatniczy. Od lutego mandat opłacisz kartą
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak powiedział Dariusz Marcjasz, radiowozy zostaną wyposażone w 2 tys. terminali. Na razie trwają szkolenia funkcjonariuszy. Wiceprezes KIR powiedział też, że pierwsza transakcja kartą została dokonana 6 stycznia br. w radiowozie opolskiej policji, która jako pierwsza w kraju została wyposażona w piętnaście terminali.

Dzięki wprowadzeniu terminali, ukarani kierowcy nie będą musieli pamiętać o wykonaniu przelewu bankowego lub udaniu się na pocztę w celu dokonania płatności za mandat. Wystarczy posiadanie ważnej karty płatniczej lub systemu BLIK i mandat będzie można zapłacić od razu, w radiowozie.

To rozwiązanie będzie również bardzo wygodne dla obcokrajowców, którzy popełnili wykroczenia drogowe, a którzy do tej pory byli zobligowani płacić za mandaty gotówką, co często wiązało się z koniecznością dojazdu do bankomatu lub kantoru w celu wymiany dewiz na złotówki.

źródło: PAP/mp/