środa, 23 stycznia 2019

imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa

RSS

Więcej sportu, mniej rozrabiania... Milion złotych dla PWSZ w Raciborzu [ZDJĘCIA]

12.01.2018 13:06 | 0 komentarzy | żet

Resort sprawiedliwości przekaże 1,1 mln zł na modernizację zaplecza sportowego w raciborskiej PWSZ i prowadzenie zajęć przeciwdziałających przestępczości. W piątek 12 stycznia umowę o przekazaniu środków na ten cel podpisali wiceminister Michał Woś i Marcin Kunicki, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ w Raciborzu.

Więcej sportu, mniej rozrabiania... Milion złotych dla PWSZ w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiceminister Michał Woś i rektor PWSZ w Raciborzu Ewa Stachura
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Środki na modernizację zaplecza sportowo-rekreacyjnego uczelni zostaną przekazane z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wkrótce ruszą też prowadzone przez specjalistów z PWSZ zajęcia profilaktyczne mające zapobiegać przestępczości. Co z remontem zaplecza sportowego uczelni? - Dokumentacja jest przygotowana, ale musimy przygotować wszystkie sprawy przetargowe. Plan jest taki, że mniej więcej w czerwcu wchodzą firmy, remontują sale gimnastyczne i siłownię. Praktycznie we wrześniu powinniśmy to skończyć - mówi dr Marcin Kunicki, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ w Raciborzu.

Rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura podkreśla, że projekt doskonale wpisuje się w strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego, która zakłada zrównoważony rozwój regionów. - Regiony, które nie są obecnie lokomotywami społecznym i ekonomicznymi, powinny się takimi lokomotywami stać. Ten projekt jest szansą dla Raciborza na osiągnięcie społecznej spójności, bo przecież w momencie kiedy będziemy zapobiegali przestępczości, będziemy eliminowali zjawiska społecznie niekorzystne, to całej grupie młodzieży otworzymy nowe szanse. Stworzymy dla nich możliwości lepszego życia, a tym samym wpiszemy tych młodych ludzi w tkankę społeczną - powiedziała rektor E. Stachura 12 stycznia, tuż przed uroczystym podpisaniem umowy z resortem sprawiedliwości.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu chce podjąć się bycia liderem w zwalczaniu przestępczości w mieście. Remont stal gimnastycznych i modernizacji infrastruktury jest tylko elementem całości. Docelowo mieszkańcy Raciborza będą mogli tutaj z tych wszystkich programów korzystać. Jesteśmy przekonani, bo taką decyzję podjął minister Zbigniew Ziobro, że przez sport dokonuje się w sposób najdalej idący i resocjalizacja, i przeciwdziała się najlepiej przyczynom tej przestępczości poprzez zajmowanie czasu młodzieży. Jestem wdzięczny Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, że podjęła się tego zadania - że w tak krótki czasie przedstawiła sensowny wniosek - dodał wiceminister M. Woś.

Więcej w następnym wydaniu "Nowin Raciborskich" (16.01.2018).

Ludzie:

Michał Woś

Michał Woś

Były radny Raciborza, były wiceminister sprawiedliwości, pełnomocnik ministra Zbigniewa Ziobry, radny sejmiku śląskiego i członek zarządu województwa.