Wtorek, 2 marca 2021

imieniny: Heleny, Henryka, Halszki

RSS

Kultura

Niespodzianki nie było

12.01.2018 07:00 | 0 komentarzy | art

Zgodnie z naszymi przewidywaniami Bibianna Dawid wygrała ogłoszony przez Urząd Gminy w Gorzycach konkurs na stanowisko dyrektora Gminnego Centrum Kultury.

Niespodzianki nie było
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W konkursie wzięło udział 5 kandydatów, którzy spełnili wymagania formalne.

Bibianna Dawid była murowaną faworytką naboru, choć wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk z takim stawianiem sprawy się nie zgadza. - Po to zorganizowaliśmy konkurs, by wybrać najlepszego kandydata – zaznacza wójt. Za Dawid przemawiało przede wszystkim doświadczenie. Pełniła bowiem obowiązki dyrektora GCK od początku funkcjonowania tej instytucji, czyli od 1 stycznia 2017 r., kiedy to scalono w jedną instytucję, do tej pory osobno funkcjonujące Wiejskie Domy Kultury w Czyżowicach, Gorzycach i Olzie. Wcześniej zaś była dyrektorem WDK w Czyżowicach.

Zgodnie z zapisami naboru Bibianna Dawid została powołana na okres 3 lat. Jakie zadania stawia przed nowym-starym dyrektorem wójt Jakubczyk? - Działalność GCK oceniam jako dobrą, a nawet bardzo dobrą. Oferta kulturalna jest bogata i bardzo zróżnicowana. Oczekuję więc, że ten poziom zostanie utrzymany, również poprzez aplikowanie po środki unijne na działalność kulturalną. Liczę też na podtrzymanie, a nawet zaciśnięcie współpracy z organizacjami lokalnymi – mówi Daniel Jakubczyk. Podobną wizję snuje Bibianna Dawid. - Planujemy nie tyle rozwijać naszą działalność jako Centrum, bo realizowanych przez nas inicjatyw jest naprawdę sporo, co chcemy wspierać oddolne pomysły, z którymi wychodzą do nas mieszkańcy gminy i różne organizacje. Społeczność gminy Gorzyce jest bardzo aktywna i twórcza. I często te oddolne inicjatywy są bardzo ciekawe – mówi dyrektor GCK.

(art)