Czwartek, 15 kwietnia 2021

imieniny: Anastazji, Wacława, Leonida

RSS

Kultura

Mamy zwiastun teledysku o strażakach z Biertułtów! [FILM] [ZDJĘCIA]

08.01.2018 15:05 | 0 komentarzy | juk

Gaszą pożary, ratują ludzi - strażacy ochotnicy od dziesiątek lat bezinteresownie niosą pomoc potrzebującym. Niezwykły teledysk pokaże, jak wygląda ciężka praca strażaków z Radlina.

Mamy zwiastun teledysku o strażakach z Biertułtów! [FILM] [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ochotnicza Straż Pożarna w Radlinie-Biertułtowach to jedna z najstarszych jednostek w powiecie wodzisławskim. W minionym roku obchodziła 125-lecie swojego istnienia. To właśnie m.in. ten jubileusz zmobilizował biertułtowskich strażaków do stworzenia piosenki, a później teledysku opowiadających o ich pracy i mieście, w którym działają i które również w 2017 r. świętowało 20-lecie istnienia.

Na jednym z serwisów internetowych został opublikowany zwiastun teledysku. - Nie jesteś bohaterem. Nigdy nim nie byłeś. Jesteś strażakiem - mówi na wstępie filmu narrator. W oficjalnym spocie teledysku widzimy m.in. akcję strażacką, panoramę Radlina oraz oświadczyny. - Muzyka i słowa piosenki zostały napisane specjalnie dla nas przez grupę zaprzyjaźnionych osób. Całkowity efekt naszej pracy pojawi się jeszcze w tym miesiącu - zapowiada Łukasz Materzok, biertułtowski strażak.

Przedsięwzięcie OSP Biertułtowy realizowane jest w ramach projektu "20 lat, które zmieniło nasz świat" i powstał dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Radlinie. Jego filmową realizacją zajął się Bogusław Porwoł ze Studia Filmowego BP.