środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Potrącenie pieszego na Ocickiej. 38-latek w ciężkim stanie

08.01.2018 11:20 | 0 komentarzy | żet

Podczas minionego weekendu strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji dwa razy, interweniując przy ulicy Solnej oraz na ulicy Ocickiej w Raciborzu.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza interwencja dotyczyła czujki tlenku węgla, która uruchomiła się 6 stycznia o godz. 20.05 w mieszkaniu przy ul. Solnej w Raciborzu. Gdy strażacy dojechali na miejsce, lokatorzy przebywali na dworze, obawiając się zatrucia czadem. Dobrze zrobili, gdyż strażacy potwierdzili obecność śmiercionośnego związku w powietrzu. Przewietrzyli mieszkanie, zalecili zaprzestania użytkowania piecyka gazowego do czasu sprawdzenia przewodów kominowych przez fachowców.

Niespełna dwie godziny później na ulicy Ocickiej w Raciborzu doszło do potrącenia pieszego. Strażacy udzielili pomocy rannemu 38-latkowi, którego następnie do szpitala przetransportowali ratownicy medyczni.

- Mężczyzna jest w ciężkim stanie - informuje kom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu. 38-letni raciborzanin został potrącony przez kierującego toyotą yaris 31-latka z Raciborza. Kierowca był trzeźwy. Do wypadku doszło w sąsiedztwie przejścia dla pieszych. Sprawą zajmie się sąd. Wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 2 tysięcy złotych (maska, szyba i dach samochodu).

Do jeszcze jednego potrącenia osoby pieszej doszło w poniedziałek rano 8 stycznia (około godz. 7.00) na ulicy Opawskiej w Raciborzu, niepodal skrzyżowania z Wojska Polskiego. Kierująca volkswagenem 31-latka z powiatu rybnickiego potrąciła na przejściu dla pieszych 50-letnią raciborzankę. Na szczęście kobieta nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującej volkswagenem kobiety, a także skierowali do sądu wniosek o jej ukaranie.