środa, 21 kwietnia 2021

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Patrol

Znęcanie się nad kotem? Policja: nie było celowego działania

04.01.2018 08:50 | 3 komentarze | żet

Policjanci z Raciborza wydali sprostowanie komunikatu dotyczącego znęcania się nad zwierzęciem.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- 20 grudnia 2017 roku Komenda Powiatowa Policji w Raciborzu publikowała komunikat dotyczący znęcania się nad kotem, polegającym na ciągnięciu go za samochodem po ulicy, czym zadawano mu ból a następnie jego porzucenie przez osobę, pod której opieką zwierzę pozostawało w rejonie centrum handlowego "Auchan" w Raciborzu przy ulicy Rybnickiej. Do przestępstwa miało dojść w dniu 17 grudnia 2017 r oku. W toku dochodzenia ustalono, iż przebieg przedmiotowego zdarzenia odmienny był niżeli wynikało z zawiadomienia nadesłanego do Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu w dniu 19 grudnia 2017 roku - informuje podkom. Mirosław Szymański z KPP w Raciborzu.

Według ustaleń policjantów, nie doszło do "celowego działania osoby polegającego na ciągnięciu zwierzęcia za samochodem". Z relacji bezpośredniego świadka zdarzenia wynika, iż zwierzę najprawdopodobniej przypadkowo chwyciło się osłony nadkola samochodu i nie puściło w trakcie przemieszczania się pojazdu.

- Zwracamy się z prośbą o osobisty kontakt z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu kierowcę pojazdu marki Opel Corsa koloru srebrnego o początkowych numerach rejestracyjnych „SRC”, najprawdopodobniej mieszkaniec miejscowości Kobyla, którego osłony nadkola chwyciło się zwierzę, celem wyjaśnienia zaistniałej sytuacji - dodaje M. Szymański.

Osoby, które posiadają informacje na temat zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Raciborzu pod numerem telefonu: 32 459 42 35.

źródło: KPP Racibórz, oprac. żet