Czwartek, 1 października 2020

imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana

RSS

Patrol

Dziewczynka zasłabła i podtruła się czadem [ŚWIĄTECZNY RAPORT STRAŻAKÓW]

27.12.2017 09:53 | 0 komentarzy | żet

W dniach 22-26 grudnia strażacy z powiatu raciborskiego wyjeżdżali do akcji 11 razy, interweniując w miejscowościach Bojanów, Nędza, Racibórz oraz Rudyszwałd.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Piątek 22 grudnia rozpoczął się dla raciborskich strażaków od ugaszenia pożaru sadzy w kominie budynku wielorodzinnego przy ul. Londzina w Raciborzu (godz. 1.11). Tego dnia strażacy interweniowali jeszcze tylko raz - przy ul. Bosackiej uruchomiła się instalacja wykrywania pożarowego (godz. 13.09). Alarm okazał się fałszywy.

Dziewczynka zasłabła podczas kąpieli

W sobotę 23 grudnia strażacy otrzymali zgłoszenie o potencjalnym podtruciu tlenkiem węgla młodej osoby w mieszkaniu przy ul. Skłodowskiej w Raciborzu (godz. 16.39). 13-letnia dziewczynka zasłabła podczas kąpieli. Strażacy potwierdzili obecność czadu w łazience oraz przedpokoju mieszkania. Ratownicy medyczni udzielili pomocy dziewczynce. Przypuszczalną przyczyną zdarzenia była niedrożność przewodu kominowego piecyka podgrzewającego wodę.

Niespełna godzinę później strażacy interweniowali w mieszkaniu przy ul. Rybnickiej w Raciborzu, gdzie doszło do zadymienia pomieszczenia. Również w tym przypadku przyczyną zdarzenia była niedrożność przewodu kominowego.

Pożar sadzy

W Wigilę Świąt Bożego Narodzenia strażacy ochotnicy ugasili pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego przy ul. Polnej w Bojanowie (godz. 13.01). O godz. 22.19 wpłynęło kolejne zgłoszenie - w mieszkaniu przy ul. Waryńskiego oderwał się tynk z sufitu. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Pierwszy dzień świąt okazał się wyjątkowo spokojny, natomiast 26 grudnia strażacy wyjeżdżali do akcji pięć razy. O godz. 12.26 pojechali na ulicę Jana Pawła II w Nędzy, gdzie doszło do kolizji dwóch osobowych oplów. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, wartość strat materialnych oszacowano na kwotę 3 tys. zł. Półtorej godziny później strażacy interweniowali na ulicy Reymonta w Raciborzu, gdzie na łuku drogi dachował opel vectra. Kierująca samochodem 21-latka nie odniosła obrażeń. Wartość strat w zdarzeniu oszacowano na kwotę 3 tys. zł.

Ewakuacja mieszkańców i mienia

Wieczorem przy ul. Poprzecznej w Rudyszwałdzie doszło do pożaru belki stropowej. Przyczyną zaprószenia ognia była nieszczelność przewodu kominowego. W trakcie akcji gaśniczej ewakuowano 3 osoby oraz mienie z pierwszego piętra budynku. Pożar spowodował straty o szacunkowej wartości 40 tys. zł. Strażacy zalecili, aby nie użytkować pierwszego piętra budynku przed naprawą uszkodzonej konstrukcji stropu.

Ostatnie interwencje strażaków tego dnia dotyczyły pożaru śmietnika przy ul. Czarnieckiego oraz fałszywego alarmu o pożarze śmietnika przy ul. Chodkiewicza w Raciborzu.