Poniedziałek, 18 stycznia 2021

imieniny: Małgorzaty, Piotra, Liberty

RSS

Epidemia koronawirusa:

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje fotograf Maciej Kanik

26.12.2017 19:00 | 0 komentarzy | (q)

Maciej Kanik prezes Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” podsumowuje rok 2017.

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje fotograf Maciej Kanik
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Miniony rok to dla mnie przede wszystkim dynamiczny rozwój Stowarzyszenia i spełnienie kilku fotograficznych marzeń. SJKF „Niezależni” to na dzień dzisiejszy 27 różnorodnych wartościowych osób, z których każda, na swój sposób, wnosi coś wartościowego do grupy.

Dzięki wsparciu władz miasta Jastrzębie-Zdrój i współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, Miejską Biblioteką Publiczną i Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji udało nam się zaprosić do naszego miasta kilka bardzo ważnych dla świata fotografii postaci: w kwietniu gościliśmy specjalistę od „street photo” Pawła Kosickiego, w maju odwiedził nas zajmujący się fotografią podróżniczą Marcin Dobas, w lipcu spotkaliśmy się z mistrzem reportażu Tomaszem Tomaszewskim, a wisienką na fotograficznym trocie były odbywające się w listopadzie warsztaty reportażu z Maciejem Nabrdalikiem.

W ramach realizacji projektu „Pro-Kulturo-Foto” wiedzą na temat fotografii dzieliliśmy się także z mieszkańcami miasta podczas warsztatów fotograficznych dla dzieci i dorosłych, które poprowadził prezes ZPAF Okręgu Śląskiego Arkadiusz Ławrywianiec.

Uważam mijający rok za udany i życzę sobie i wszystkim członkom Stowarzyszenia Jastrzębski Klub Fotograficzny „Niezależni” dalszego rozwoju i co najmniej równie dobrego roku 2018.

Paulo Coelho napisał "Pielęgnuj swoje marzenia. Trzymaj się swoich ideałów. Maszeruj śmiało według muzyki, którą tylko Ty słyszysz. Wielkie biografie powstają z ruchu do przodu, a nie z oglądania się do tyłu." – nich te słowa towarzyszą nam w dalszym rozwoju.