Sobota, 15 grudnia 2018

imieniny: Niny, Celiny, Krystiany

RSS

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje burmistrz Radlina Barbara Magiera

26.12.2017 12:43 | 3 komentarze | juk

- Po stronie zdecydowanych plusów mijającego roku w Radlinie należy zapisać rozbudowę infrastruktury przy tężni solankowej - podsumowuje rok 2017 burmistrz Radlina Barbara Magiera.

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje burmistrz Radlina Barbara Magiera
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po stronie zdecydowanych plusów mijającego roku w Radlinie należy zapisać rozbudowę infrastruktury przy tężni solankowej. Brodziki do hydroterapii, zielone skwery i staw oraz place zabaw i siłownia idealnie uzupełniły ofertę rekreacyjno-zdrowotną na naszym obiekcie. Zrewitalizowaliśmy również kolejny fragment zabytkowej Kolonii Emma i doposażyliśmy nasze place zabaw w nowe urządzenia. Ważnym krokiem w dziedzinie walki ze smogiem i poprawą efektywności energetycznej była termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 4 oraz dalsze miejskie środki przeznaczone na wymianę pieców na ekologiczne. Kontynuowaliśmy również naszą „pszczelą politykę”. Pojawiły się nowe skwery i zieleńce z roślinnością miododajną. A nasze starania docenili organizatorzy „Manifestu Gmin Przyjaznych Pszczołom”, a nawet Ministerstwo Rolnictwa. Przede wszystkim zaś doceniły je murarki ogrodowe i motyle, których przy naszych zieleńcach jest coraz więcej.

Na miano „minusa roku” zasługuje zdecydowanie przedłużająca się inwestycja budowy ronda na ul. Mariackiej. Podobnie jak mieszkańcy odczuwaliśmy irytację z powodu niekończących się prac. Nie wszystkie rzeczy oczywiście można było przewidzieć. Koniec końców inwestycję udaje się szczęśliwie finalizować, jednak trwało to zdecydowanie zbyt długo.