Piątek, 23 kwietnia 2021

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

RSS

Rybniccy radni podsumowują 2017 rok

25.12.2017 17:00 | 0 komentarzy | pm

Łukasz Dwornik, Wojciech Kiljańczyk i Andrzej Wojaczek podsumowują 2017 rok. 

Rybniccy radni podsumowują 2017 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku, przygotowaliśmy cykl podsumowań odnośnie mijającego roku. Zapytaliśmy rybnickich polityków, sportowców, działaczy, kabareciarzy – generalnie ludzi znanych, co było największym plusem w roku 2017, a co minusem. Poprosiliśmy również, aby opisali nam wymarzony prezent na rok 2018.

Łukasz Dwornik, rybnicki radny

Największy plus roku 2017
Przejęcie Elektrowni Rybnik przez spółkę PGE S.A. Przejęcie rybnickiej Elektrowni należącej wcześniej do francuskiego EDF, będzie miało dla Rybnika niezwykle istotne znaczenie. Głównie ze względu na możliwość wykorzystania potencjału ciepłowniczego zakładu do walki z niską emisją. Bezpieczeństwo utrzymania miejsc pracy oraz zapowiadana budowa nowego bloku energetycznego, będą ponadto niezwykle ważne dla rozwoju gospodarczego naszego miasta.

Największy minus roku 2017
Wpadka dopingowa Grigorija Łaguty. Konsekwencje wspomnianej wpadki okazały się niezwykle bolesne dla rybnickiego żużla. Odebranie punktów i spadek z Ekstraligi mogą wydawać się zbyt mocną karą, tym bardziej, że ucierpiał klub i kibice. Jedno jest jednak pewne: gdyby nie wpadka, rybnicki żużel byłby na zupełnie innej pozycji w nadchodzącym roku.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Najważniejsze jest zawsze zdrowie. Gdyby można było poprosić o prezent w postaci "worka pełnego zdrowia", którego wystarczy dla wszystkich rybniczan? To ja bardzo proszę.

Wojciech Kiljańczyk, rybnicki radny

Największy plus roku 2017
Miałem szansę być na ostatnim meczu eliminacyjnym reprezentacji Polski. Największym plusem jest awans naszej kadry na mundial do Rosji. Liczę na zwycięstwa i dobry wynik w turnieju. Już nie mogę się doczekać czerwca 2018 roku.

Największy minus roku 2017
Nie potrafię zrozumieć postępowania dwóch rybnickich posłów – pana Czesława Sobierajskiego oraz pana Grzegorza Janika. Ich poparcie dla niszczenia instytucji demokratycznych w Polsce jest dla mnie nie do zaakceptowania. Liczę na to, że wyborcy zapamiętają ich poparcie dla niszczenia sądownictwa oraz ordynacji wyborczej.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Przez długi czas zastanawiałem się nad swoim zaangażowaniem w politykę. Działalność publiczna w Polsce jest coraz trudniejsza. Pomyślałem jednak, że nie można rezygnować i należy swoją własną postawą pokazywać jak może wyglądać zaangażowanie społeczne. Najlepszym prezentem byłby dobry wynik w wyborach w listopadzie 2018 r. oraz wygrana ugrupowań obywatelskich oraz prodemokratycznych.

Andrzej Wojaczek, rybnicki radny

Największy plus roku 2017
Pamiętając, że zawsze może być lepiej, uważam, że plusem 2017 roku jest fakt, że jest coraz lepiej w kraju.

Największy minus roku 2017
Największy minus – nie rozliczono największych afer w kraju.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Zakup nowego samochodu.Ludzie:

Andrzej Wojaczek

Andrzej Wojaczek

Radny Miasta Rybnik.

Wojciech  Kiljańczyk

Wojciech Kiljańczyk

Radny Miasta Rybnik.