Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Duszpasterz akademicki, dziennikarz Onetu i dyrektorka „Tygla” podsumowują 2017 rok

24.12.2017 18:00 | 0 komentarzy | pm

Ksiądz Krzysztof Nowrot, duszpasterz akademicki, Kamil Turecki, dziennikarz portalu Onet.pl oraz Grażyna Kohut, dyrektorka Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku podsumowują 2017 rok. 

Duszpasterz akademicki, dziennikarz Onetu i dyrektorka „Tygla” podsumowują 2017 rok
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Jak co roku, przygotowaliśmy cykl podsumowań odnośnie mijającego roku. Zapytaliśmy rybnickich polityków, sportowców, działaczy, kabareciarzy – generalni ludzi znanych, co było największym plusem w roku 2017, a co minusem. Poprosiliśmy również, aby opisali nam wymarzony prezent na rok 2018.

Ksiądz Krzysztof Nowrot, Duszpasterz Akademicki

Największy plus roku 2017
Trudno się nie odnieść do pracy duszpasterskiej. Ciągle rosnący DAR! A w nim: studenci-ministranci, dwa kręgi młodych małżeństw, tzw. studencka grupa piątkowa… Szereg ludzi świadomych potrzeby kształtowania moralnego kręgosłupa przed podjęciem odpowiedzialności za innych (w małżeństwie, rodzinie, pracy).

Największy minus roku 2017
Dotkliwy brak… czasu. Myślę jednak, czy nie bierze się on ze złudnego przekonania (któremu niestety ulegam), że „wszystko muszę zrobić, wszędzie muszę być… że beze mnie to świat się chyba zawali”.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Żegnaliśmy niedawno wykładowcę akademickiego, który odszedł w drodze na zajęcia... Przygotowany. Smutne, ale piękne wydarzenie. Chciałbym tak: ciągle być gotowym, tj. nie stracić rozumienia, co i Kto w tym życiu ma być pierwszy!

Grażyna Kohut, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku

Największy plus roku 2017
Osobisty: zdobycie tytułu „Nauczyciel na medal", czyli 1. miejsca w Rybniku i powiecie rybnickim oraz 5. miejsca w woj. śląskim. Szkoły: organizacja u nas Olimpiady Wiedzy Górniczej - po raz pierwszy w Rybniku miała miejsce Olimpiada MEN. Do tej pory ta olimpiada odbywała się w Bieruniu.

Największy minus roku 2017
Nie doszła do skutku termomodernizacja budynku ZST i nie zostały wykonane boiska i zaplecze sportowe wokół szkoły, a także zbyt mało chętnych do Branżowej Szkoły Zawodowej, w związku z czym się nie otworzyła.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Osobisty: zdrowie dla mnie i mojej rodziny, z resztą sobie poradzimy. Szkoła: termomodernizacja, na którą czekamy od 2008 r. Boiska i aby TYGIEL dalej był The Best, oblegany przez uczniów, doceniany przez organ prowadzący i resztę świata.

Kamil Turecki, dziennikarz portalu Onet.pl

Największy plus roku 2017
Największy plus - w życiu prywatnym: dojście do życiowej formy fizycznej, w polityce: pokonanie tzw. Państwa Islamskiego, sportowo: awans na MŚ w piłce nożnej i względnie szczęśliwe dla nas losowanie. Zawsze można było trafić gorzej.

Największy minus roku 2017
Minus: w polityce w Polsce: całkowity demontaż sądownictwa, przepychanki z Europą i wzrost agresji w społeczeństwie z winy polityków. Na świecie: udane testy broni nuklearnej Korei Północnej i ponowny wzrost napięć na Bliskim Wschodzie po uznaniu przez Trumpa Jerozolimy za stolicę Izraela. Skutki odczujemy wszyscy.

Wymarzony, najważniejszy prezent na rok 2018
Życzenie 2018: awans ROW-u Rybnik do Ekstraligi! Polsce życzę spokoju w polityce, a piłkarsko wyjścia z grupy na MŚ i powalczenia o coś więcej. Światu życzę opanowania się, bo jest coraz bardziej brutalny.