Niedziela, 17 lutego 2019

imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa

RSS

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje radna Katarzyna Dutkiewicz

25.12.2017 18:30 | 0 komentarzy | żet

Końcówka roku to czas podsumowań. Zapytaliśmy radną powiatową Katarzynę Dutkiewicz (PiS) o plusy i minusy 2017 roku.

Plusy i minusy. 2017 rok podsumowuje radna Katarzyna Dutkiewicz
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Plusy: Z perspektywy, w której przyszło nam, jako opozycji do władz samorządowych raciborszczyzny pracować, trudno mówić o poczuciu pełnej satysfakcji czy spektakularnych dokonaniach, jednakowo in plus oceniam np. systemowe zmiany w ochronie zdrowia. Ulokowanie raciborskiego szpitala w sieci szpitali II stopnia pozwala na umiarkowany optymizm pomimo jego obecnych problemów. Mocno kibicuję realizowanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości reformom, lokalnie cieszy mnie natomiast wielki potencjał społeczny i kulturalny, inicjatywy i owoce pracy licznych środowisk oraz organizacji pozarządowych, z których wszyscy czerpiemy. Pozwala to wierzyć, że umiejętnie zarządzany Racibórz zdoła odzyskać w niedalekiej przyszłości ważne, należne sobie miejsce na mapie regionu.

Minusy: Minusem mijającego roku jest z perspektywy bezpieczeństwa mieszkańców naszego miasta i powiatu z całą pewnością przedłużający się termin finalizacji budowy Zbiornika Racibórz Dolny. Doskwiera brak skutecznych rozwiązań komunikacyjnych, umożliwiających bezpieczne i płynne podróżowanie po drogach, na których z resztą jakość prowadzonych prac remontowych realizowanych w 2017 roku wywołała falę krytyki i w pełni słuszne oburzenie raciborzan. Nieodmiennie niepokoi odpływ ludzi młodych, wszak ich obecność, aktywność i praca w tym wspólnym nam miejscu na ziemi jest warunkiem koniecznym pomyślności na przyszłe lata.

Podsumowanie: Mimo wpisanych w życie doraźnych trudności i kłopotów 2017 to dla mnie osobiście dobry rok, wypełniony pracą nad powziętymi zadaniami, upływający wprawdzie bez rewolucyjnych zmian w działalności publicznej, ale obfitujący w inspirujące spotkania i cenne doświadczenia. Dobry czas na przygotowanie się do licznych wyzwań, które już czekają za progiem Nowego 2018 Roku. Z optymizmem oczekuję na to, co przyniesie, wierząc, że nade wszystko nie poskąpi zdrowia, którego sobie samej i wszystkim mieszkańcom naszego regionu życzę.Ludzie:

Katarzyna Dutkiewicz

Katarzyna Dutkiewicz

Radna Powiatu Raciborskiego.