Niedziela, 7 marca 2021

imieniny: Pawła, Tomasza, Felicyty

RSS

Kultura

Koncert noworoczny w wykonaniu chórów

22.12.2017 10:19 | 0 komentarzy | AgaKa

Koncerty noworoczne organizowane przez Wodzisławskie Centrum Kultury w Święto Trzech Króli to już tradycja. Nie inaczej będzie 6 stycznia. Tym razem będziemy mieli okazję wysłuchać koncertów kolędowych w wykonaniu chórów.

Koncert noworoczny w wykonaniu chórów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chór Jadwiga z WCK oraz Chór Stowarzyszenia Śpiewaczego Ostrawskich Nauczycielek wystąpią o godz. 18:30 w kościele pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu Śląskim. Chórom towarzyszyć będzie orkiestra dęta Stowarzyszenia Muzyczno-Kulturalnego „Borynia”. Usłyszymy popularne, a także te mniej znane kolędy i pastorałki pochodzące z różnych krajów, w tym utwory związane z czeskimi tradycjami bożonarodzeniowymi. Na wydarzenie zaprasza Prezydent Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

– Podczas wodzisławskich koncertów noworocznych staramy się promować bogaty potencjał artystyczny miasta. Tym razem kolędowanie będzie miało wymiar międzynarodowy, bo zaprosiliśmy do współpracy chór z czeskiej Ostrawy – mówi Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.