Poniedziałek, 9 grudnia 2019

imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy

RSS

Kultura

Jubileusz Źródła już dziś

17.12.2017 10:39 | 0 komentarzy | kozz

20 lat Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej "Źródło" ukoronowane jest jubileuszowym koncertem, który już dziś (17 grudnia) odbędzie się w Raciborskim Centrum Kultury. Początek widowiska o godzinie 15:30.

Jubileusz Źródła już dziś
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

SKZR Źródło to przede wszystkim folklor, który promuje ziemię raciborską na całym świecie. Tancerze ze swoim układami tanców ludowych występowali m.in. w Meksyku, Chinach, Indonezji, Wenezueli i w tym roku w Brazylii.

Z okazji 20-lecia na widzów czekać dziś będzie wyjątkowy koncert podzielony na dwie części. Pierwszą - folklorystyczną i drugą, w której wystąpią pozostałe grupy tanceczne w tym mażoretki.

Szefowa "Źródła" wraz ze swoimi tancerzami wyróżni także tych, którzy reprezentują stowarzyszenie od ponad 10 lat. To swoista nagroda za wytrwałość w zespole i trudy związane z treningami.

Wstęp na koncert jest darmowy, ale tradycyjnie widzowie mogą wspierać szczytną ideę. Podczas tego koncertu osoby kwestujące będą zbierać fundusze do puszek dla 3-letniego Mateusza Giedy, u którego wykryto nowe pooperacyjne ognisko nowotworu mózgu.

Swoje umiejętności zaprezentują zespoły: Efekt I-IV, Tęcza I-IV, Raciborzanie I-IV, Tęczowe Mamy, Tęczowe Babcie. Przygrywać będzie kapela Raciborzanka.