Sobota, 24 października 2020

imieniny: Marcina, Rafała, Arety

RSS

„Staropolskie Jasełka" czyli krakowscy aktorzy w rybnickim szpitalu [ZDJĘCIA]

13.12.2017 19:15 | 0 komentarzy | pm

Dzięki Fundacji PGE Energia Ciepła w rybnickim szpitalu, na oddziale pediatrii, pojawili się aktorzy z jasełkami. 

„Staropolskie Jasełka" czyli krakowscy aktorzy w rybnickim szpitalu [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Fundacja PGE Energia Ciepła, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, zorganizowała jasełka dla najmłodszych pacjentów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 3 w Rybniku.
Krakowscy aktorzy zaprezentowali przedstawienie teatralne pt. „Staropolskie Jasełka". Jest to spektakl, podczas którego  można poznać polskie regionalne tradycje związane z obchodami Świąt Bożego Narodzenia.
Akcja widowiska rozgrywa się w wigilię Bożego Narodzenia w wiejskiej chacie, gdzie trwają przygotowania do uroczystej kolacji. Stają się one pretekstem do przybliżenia symbolu białego obrusa, którym przykrywa się świąteczny stół, czy też sianka, które wkładamy pod niego. To tu gospodyni zagniata ciasto na uszka, a gospodarz szykuje tradycyjną gwiazdę betlejemską na wieczorne kolędowanie. Całość widowiska wzbogacają tradycyjne kolędy wykonywane przez aktorów na żywo.
Barwna dekoracja i zabawne dialogi pozwoliły małym pacjentom przenieść się w magiczny świat teatru, a przygotowane prezenty wywołają tak potrzebny uśmiech na ich buziach.
Zapraszamy do fotorelacji z wydarzenia.