Sobota, 17 kwietnia 2021

imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana

RSS

Powiat raciborski. Wiosną ruszą remonty dwóch ważnych dróg

13.12.2017 08:41 | 0 komentarzy | ż

Wojewoda Śląski zatwierdził ostateczne listy rankingowe wniosków o dofinansowanie na rok 2018 w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wśród nich są dwie drogi z powiatu raciborskiego.

Powiat raciborski. Wiosną ruszą remonty dwóch ważnych dróg
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwsza inwestycja pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 3500S na odcinku od skrzyżowania w Ligocie Książęcej do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 421 w Grzegorzowicach” zrealizowana zostanie w miejscowościach Ligota Książęca, Łubowice, Grzegorzowice. Inwestycja ta, polegać będzie na pełnej przebudowie konstrukcji jezdni na długości 1897 m, przebudowie chodników, wykonaniu dwóch odcinków ścieżki rowerowej. Planuje się również wymianę i uzupełnienie studzienek ściekowych na kanalizacji deszczowej oraz oczyszczenie i odmulenie rowów. Przebudowane zostaną także 2 skrzyżowania z drogami gminnymi oraz zjazdy z drogi, a trzy z 4 istniejących przystanków wyposażone zostaną w perony. Droga zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome. Szacunkowa wartość inwestycji to 5,2 mln zł. Połowę potrzebnej kwoty wyłoży marszałek województwa, reszta to środki powiatu raciborskiego.

Druga to „Przebudowa odcinka drogi powiatowej nr 3548S ul. Łąkowej i Tadeusza Kościuszki w Raciborzu (etap I - zatoka autobusowa na ul. Łąkowej, etap II - od skrzyżowania z ul. Gwiaździstą do skrzyżowania z ul. Wandy). W ramach tej inwestycji planuje się pełną przebudowę konstrukcji jezdni na długości 950 m wraz z wykonaniem prawoskrętu na skrzyżowaniu ulic Łąkowa/Stalowa/Kościuszki (z ulicy Kościuszki na ul. Łąkową). Po obu stronach jezdni przebudowane zostaną chodniki. Na ul. Tadeusza Kościuszki od skrzyżowania z ulicą Jozepha von Eichendorffa do ul. Gwiaździstej będzie kontynuowana ścieżka rowerowa. Wymienione i uzupełnione zostaną studzienki ściekowe na kanalizacji deszczowej. Przebudowanych zostanie 5 skrzyżowań z drogami gminnymi oraz zjazdy z drogi. Docelowo trzy z 4 istniejących przystanków będzie posiadało perony. Zostanie wykonane nowe oznakowanie pionowe i poziome. Szacunkowa wartość inwestycji to 4,95 mln zł. 2 mln zł ma wyłożyć marszałek, pozostałą kwotę Powiat Raciborski oraz Racibórz.

Obie inwestycji powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku.

źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu, oprac. ż