Niedziela, 27 września 2020

imieniny: Damiana, Amadeusza, Mirabelli

RSS

Korczakowe Mikołajki

12.12.2017 07:23 | 0 komentarzy | kama

6 grudnia to jeden z dni w roku, najbardziej wyczekiwanych przez wszystkie dzieci. To właśnie w tym dniu, według legendy, Mikołaj chodzi po świecie, odwiedza grzeczne dzieci i obdarowuje je drobnymi  prezentami.

Korczakowe Mikołajki
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Ten czas, ważny jest także dla wszystkich przedszkolaków, bo nieraz to właśnie w przedszkolu, dzieci mają po raz pierwszy okazję spotkać tego niezwykłego gościa.

Jak co roku tego dnia Św. Mikołaj odwiedził także wychowanków Przedszkola nr 14 im. Janusza Korczaka w Rybniku. Spotkanie odbyło się na głównym holu przedszkola, przy pięknie przystrojonej i oświetlonej kolorowymi lampkami choince oraz przy kominku, specjalnie zrobionym na tę okazję przez kadrę pedagogiczną przedszkola. Wejście Mikołaja poprzedził mały świąteczny spektakl, w którym w role pracowitych elfów i pani Mikołajkowej wcieliły się nauczycielki przedszkola.

Dziecięcej radości nie było końca, zwłaszcza podczas wręczania prezentów przez Mikołaja. Każdy z wychowanków mógł chwilę porozmawiać z Mikołajem, przytulić się do niego, usiąść na kolana i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z niesamowitym gościem. W całym przedszkolu dało poczuć się niesamowity, radosny i przedświąteczny klimat.