Czwartek, 6 maja 2021

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

RSS

Finał Szlachetnej Paczki w Raciborzu [ZDJĘCIA]

11.12.2017 21:16 | 0 komentarzy | ż

2 dni intensywnej pracy, 25 wolontariuszy na pełnych obrotach, blisko 850 zapakowanych kartonów, dziesiątki pokonanych kilometrów, 42 obdarowane rodziny i bezcenna radość – w niedzielę, 10 grudnia w Raciborzu odbył się finał Szlachetnej Paczki pod przewodnictwem wolontariuszy ze Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego „Pracownia Przyszłości”.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- To był weekend prawdziwych cudów - przyznał Tomasz Kuryłowicz, wiceprezes Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego „Pracownia Przyszłości”, a zarazem lider Szlachetnej Paczki w Raciborzu. Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia stanęli na wysokości zadania i wywołali radość na twarzach dziesiątek, a nawet setek osób.

W miniony weekend swój finał miały dwa duże projekty nadzorowane przez nieocenionych wolontariuszy „Pracowni Przyszłości”. W Opolu w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbyła się zimowa edycja Festiwalu Strefa Chwały pod hasłem „Rodzina Gwarantem Bezpieczeństwa”, która kontynuację miała w niedzielę w Klasztorze Annuntiata w Raciborzu. Podczas Strefy Chwały odbyły się spotkania, konferencje, panele dyskusyjne, rozmowy ze specjalistami ds. rodziny, nie zabrakło również ciekawej muzyki. Gośćmi dwudniowego przedsięwzięcia byli m.in.: bp Andrzej Czaja, aktor Radosław Pazura, Jacek Wrona były agent CBŚ czy dr Wanda Półtawska. Pieczę nad organizacją wydarzenia trzymał Michał Fita, prezes Stowarzyszenia Artystyczno-Społecznego „Pracownia Przyszłości”.

W czasie, gdy odbywał się Festiwal, w Raciborzu w SP 15 trwały intensywne przygotowania do finału Szlachetniej Paczki. W sobotę i w niedzielę od bladego świtu do późnych godzin wieczornych 25 wolontariuszy przyjmowało i pakowało dary dla wybranych rodzin, które w tym roku otrzymały pomoc w ramach akcji Szlachetna Paczka. - Zapakowaliśmy prawie 850 kartonów z podarunkami. Skręcaliśmy meble. Dla naszych darczyńców przygotowaliśmy stroiki, ciasta i ciasteczka. Był to dla nas bardzo intensywny czas, ale radość obdarowanych zrekompensowała cały nasz wysiłek - mówi ze wzruszeniem Tomasz Kuryłowicz.

Do projektu z terenu Raciborza i okolic włączono 42 rodziny. W pomoc wolontariuszom zaangażowali się także przedstawiciele Raciborskiego Klubu Off Road 4x4 oraz Jednostka Strzelecka Racibórz.

źródło: Adventure Media/Stowarzyszenie Artystyczno-Społeczne "Pracownia Przyszłości"