Sobota, 8 maja 2021

imieniny: Stanisława, Lizy, Dezyderii

RSS

Kultura

III Pszowski Dzień Wolontariusza w Pszowie [ZDJĘCIA]

11.12.2017 15:23 | 0 komentarzy | juk

Podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Pszowie był czas, aby docenić tych, którzy pomagają innym.

III Pszowski Dzień Wolontariusza w Pszowie [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

10 grudnia na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury w Pszowie odbył się finał III Pszowskiego Dnia Wolontariusza.

W tym roku doceniono Jolantę Lis,Elżbietę Zalewską, Małgorzatę Hink oraz Jacka Kołek. Uhonorowani podziękowania odebrali z rąk Katarzyny Sawickiej-Mucha oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Czesława Krzystała. Dodatkowe wyróżnienie, czyli tytuł najmłodszego wolontariusza trafił do Sandry Bank<Sandra Bank>.

W magiczny klimat mieszkańców regionu wprowadziły również niezwykłe wydarzenia artystyczne. Bożonarodzeniową sceną zawładnęły dzieci z pszowskich szkół i przedszkoli. Były występy artystyczne najmłodszych, koncerty świąteczne i magiczne widowiska.

Jolanta Lis – pracuje jako nauczyciel w PP numer 2 w Pszowie. Początki pracy wolontariackiej sięgają 2001 r. To wtedy zaangażowała się w działalność grupy działającej w ramach Towarzystwa Przyjaciół Pszowa, której celem było organizowanie pomocy dla osób niepełnosprawnych. Od 2003 r. udziela się jako wolontariusz w Sekcji Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom w Pszowie. Prowadzi tam zajęcia oraz zespoły. Corocznie przygotowuje i prowadzi imprezę „Powitanie lata” w ogródkach działkowych, w której biorą udział dzieci niepełnosprawne z Radlina, Rydułtów, Wodzisławia Śląskiego oraz Gorzyc. Bardzo ważne w jej działalności jest przygotowanie młodych ludzi do pracy w wolontariacie. Nagrodzona aktywnie uczestniczy w życiu lokalnej społeczności, m.in. na rzecz rozwoju środowiska.

Elżbieta Zalewska – od 2005 roku udziela się jako wolontariusz w Sekcji Osób Niepełnosprawnych przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa. Bezinteresownie i z wielką pasją angażuje się w pracę na rzecz niepełnosprawnych i potrzebujących. Poświęca im swój czas, energię oraz serce. Nagrodzona należy do najaktywniejszych osób zaangażowanych w funkcjonowaniu świetlicy „Radość życia”. Aktywnie pomaga także w próbach i przygotowaniach od występów zespołów tanecznych „Szansa” i „Radność” od strony technicznej – dekoracje, kostiumy.

Marzena Hink – udziela się jako wolontariusz w Sekcji Osób Niepełnosprawnych działającej przy Towarzystwie Przyjaciół Pszowa od 2003 roku. Jeszcze jako uczennica szkoły podstawowej rozpoczęła swoją drogę pomocy, współpracy a później bezinteresownej pracy na rzecz osób niepełnosprawnych.

Jacek Kołek – myśliwy, członek Koła Łowieckiego „Lis” w Pszowie, który swoją miłość do przyrody przekazuje na spotkaniach organizowanych z własnej inicjatywy w szkołach, przedszkolach i świetlicach. Organizuje wycieczki plenerowe dla dzieci, ucząc młode pokolenia solidarności i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Angażuje się także charytatywnie poprzez zbiorki odzieży dla pacjentów Państwowego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Rybniku.