Czwartek, 9 kwietnia 2020

imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy

RSS

Beata Szydło podała się do dymisji. Chce nadal budować "dobrą zmianę"

08.12.2017 12:06 | 100 komentarzy | ż

Jak poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek na czwartkowym posiedzeniu Komitetu Politycznego partii premier Beata Szydło na ręce komitetu politycznego PiS złożyła rezygnację z pełnionej funkcji. Została ona przyjęta.

Beata Szydło podała się do dymisji. Chce nadal budować "dobrą zmianę"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Bardzo dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia, podziękowania, za wszystkie tak dla mnie miłe Państwa wpisy. Te dwa lata były dla mnie niezwykłym czasem, a służba dla Polski i Polaków zaszczytem. Dziękuję - napisała Beata Szydło na Twitterze.

Komitet Polityczny PiS na stanowisko premiera wysunął kandydaturę Mateusza Morawieckiego. Jak nieoficjalnie podała PAP, wotum zaufania dla rządu Morawieckiego zostanie uchwalony we wtorek.

W piątek Szydło zabrała głos tuż po rozpoczęciu obrad Sejmu. - Chcę podziękować moim rodakom za to, że państwo wspieraliście nasz rząd, za wasze głosy w kampanii wyborczej - powiedziała premier. - Świadoma odpowiedzialności za moment historyczny, w którym znalazła się w tej chwili Polska, pozostanę w rządzie po to, by razem z Prawem i Sprawiedliwością budować dobrą zmianę - oświadczyła.

Beata Szydło po rezygnacji z funkcji premiera ma objąć funkcję wicepremiera w rządzie. - Nie wolno zapominać, że my jesteśmy jedną drużyną na etapie działania i realizowania naszych programów. Zmieniają się ludzie, ale program nie (...) Dziś mówimy o tym, że chcemy, by pani premier pełniła również ważną funkcję w polskim rządzie, bo na to zasługuje z całą pewnością swoją pracowitością, determinacją - podkreśliła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Mazurek dodała, że podczas Komitetu Politycznego nie rozmawiano na temat zmiany poszczególnych ministrów. - Mówiliśmy tylko w sposób ogólny o tym, że w związku z tą sytuacją zarówno w kraju, jak i za granicą wymagana jest korekta nie tylko poszczególnych stanowisk w rządzie, ale też jego kierownictwa. Stąd też taka nasza propozycja - mówiła rzeczniczka PiS.

Mazurek dopytywana o obsadzanie stanowisk poszczególnych ministrów stwierdziła, że dziś padła propozycja zmian na stanowisku premiera. - Sądzę, że jeżeli dojdzie do tego, że zostanie zaprzysiężony (Mateusz Morawiecki), to o szczegółach swojej pracy, tego, kogo widzi i gdzie, o tym powie - powiedziała Mazurek.

źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP, jma, oprac. ż, fot. KPRM

Ludzie:

Mateusz Morawiecki

Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów