Czwartek, 28 stycznia 2021

imieniny: Walerego, Radomira, Tomasza

RSS

Kto wstrzymał głos nad podwyżką dla sołtysów?

09.12.2017 11:00 | 0 komentarzy | woj

Niedawno informowaliśmy o podwyżkach diet dla sołtysów gminy Rudnik. Rada gminy zdecydowała o zmianie tych wynagrodzeń z 680 zł na 800 zł kwartalnie.

Kto wstrzymał głos nad podwyżką dla sołtysów?
Helga Sekuła zarzeka się, że również nie podniosła ręki za podwyżką swojego uposażenia. My pani sołtys wierzymy na słowo.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W relacji z przyjęcia tej zmiany opisaliśmy z imienia i nazwiska trzech radnych będących jednocześnie sołtysami lub członkami ich rodziny, którzy wstrzymali się wtedy od głosu. Relacja ta opierała się na obserwacji dziennikarza oraz wynikała z zapisu dźwięku z sesji, na którym słychać, że głos wstrzymały trzy osoby. W tym gronie zabrakło Helgi Sekuły, radnej i sołtys Lasaków. Na kolejnej sesji radna domagała się sprostowania tej informacji i dołączenia jej do wymienionych z nazwiska i imienia osób, które wstrzymały się od głosowania nad swoimi wynagrodzeniami. – Teraz mi będą mówić w wiosce, że ta zawsze ma mało – skarżyła się radna i wskazywała, że to nie pierwsza pomyłka w gazecie na jej niekorzyść, co zaczyna być dla niej podejrzane. Aby to potwierdzić przywołała, że popełniliśmy błąd przy przedruku jej oświadczenia majątkowego z 2015 r. Inna pomyłka, którą wskazała miała dotyczyć nazwiska osób w ogóle nie związanych z jej osobą. Pomimo tego również czuła się tym dotknięta. – Ja się w pracy nie mylę, bo pacjenci by mogli umrzeć – komentowała poddenerwowana.

Pomimo, że redakcja nie otrzymała oficjalnej prośby o sprostowanie i tego, że nadal nie jesteśmy pewni jak głosowała pani Sekuła, to w ramach standardowej współpracy z osobami, które opisujemy, publikujemy Jej powyższe stanowisko. Jednocześnie życzymy jej dalszej nieomylności w pracy (jest szpitalną pielęgniarką), gdyż w wypadku pomyłki możemy się o niej wcale nie dowiedzieć...

Marcin Wojnarowski

Ludzie:

Helga Sekuła

Helga Sekuła

Radna gminy Rudnik.