Niedziela, 18 listopada 2018

imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny

RSS

Na nowe boisko czekali przez lata, powstało w miesiąc

07.12.2017 12:47 | 1 komentarz | mak

Nowe boisko wielofunkcyjne przy Liceum Ogólnokształcącym "na Skalnej" w Rydułtowach jest już otwarte. Obiekt, na który szkoła czekała przez lata, powstał w miesiąc. - Mało kto wierzył, że uda się wybudować nowe boisko w tak krótkim czasie. Nawet uczniowie wątpili - przyznaje dyrektor szkoły Piotr Skowronek.

Na nowe boisko czekali przez lata, powstało w miesiąc
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

7 grudnia odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska przy Liceum Ogólnokształcącym im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Boiska, którego szkolna społeczność nie mogła się doczekać. - Na szczęście zapadła jedna właściwa decyzja i cała machina związana z inwestycją poszła w ruch. Efekt jest fantastyczny - nie krył zadowolenia dyrektor szkoły Piotr Skowronek.

O tej "jednej właściwej decyzji" mówił też starosta Ireneusz Serwotka. - Niespełna rok temu kilka osób spotkało się, zostały uzgodnione szczegóły inwestycji i dziś możemy świętować - stwierdził.

Wymiary obiektu to 22 x 38,5 m. Boisko ma nawierzchnię poliuretanową. Wykonawcą inwestycji była wyłoniona w przetargu firma Eversport z Warszawy. Koszt boiska to ponad pół miliona złotych. Środki pochodzą z budżetu powiatu wodzisławskiego i ministerstwa sportu i turystyki.

Wielofunkcyjne boisko to nie jedyna nowość w liceum "na Skalnej". W tym roku do użytku zostały oddane nowe łazienki, wymienione zostało oświetlenie w sali gimnastycznej, pojawiło się nowe ogrodzenie szkoły i napis na budynku. - Wszystkie te działania dotyczą jednego roku. Tegoroczne nakłady finansowe trzykrotnie przewyższyły koszty remontów w szkole przez ostatnie 10 lat - nie krył zadowolenia dyrektor Skowronek.

Co więcej, przy nowym boisku ma powstać również bieżnia razem z boiskiem do siatkówki, tenisa i piłki plażowej. Wszystkie te udogodnienia zaplanowano w odpowiednim momencie. - W przyszłym roku szkoła kończy 70 lat. To szkoła, która jest dumna ze swojego istnienia - podkreślił dyrektor.

Po części oficjalnej nastąpił pokaz umiejętności w wykonaniu uczniów z klas policyjnych.

Ludzie:

Ireneusz  Serwotka

Ireneusz Serwotka

Starosta wodzisławski