Niedziela, 21 kwietnia 2019

imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada

RSS

Pszów: parkują gdzie popadnie i idą do kościoła

06.12.2017 09:49 | 31 komentarzy | juk

Mieszkaniec Pszowa jest zniesmaczony parkującymi samochodami wokół bazyliki Narodzenia NMP.

Pszów: parkują gdzie popadnie i idą do kościoła
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Na cmentarzu znajdującym się wokół Bazyliki Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Pszowie zachowało się około 60 grobów. Wśród nich znajdują się mogiły pszowskich proboszczów, sióstr Boromeuszek czy powstańców śląskich. Cmentarze, grobowce, jak i poszczególne mogiły, gdzie spoczywają ciała zmarłych, w Kościele katolickim uważane są za miejsca święte. Powinny być miejscem ciszy, modlitwy i zadumy, gdzie należy zachować spokój. Ale przy cmentarzu wokół pszowskiej bazyliki próżno szukać spokoju czy zadumy. Przede wszystkim z powodu parkujących tam samochodów.

Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Pszowa, który jest zaniepokojony notorycznie parkującymi samochodami wokół cmentarza. - W głowie się nie mieści, żeby tak parkować na poświęconej ziemi. Obok naszych bliskich, grobów powstańców, kaplicy cmentarnej i murów bazyliki - mówi z żalem pszowianin. Dodaje, że sytuacja z parkującymi samochodami w tym miejscu powtarza się w każdą niedzielę i święta.

Teren wokół bazyliki, na którym znajduje się cmentarz, jest własnością parafii Narodzenia NMP w Pszowie. Do sprawy wrócimy na łamach Nowin Wodzisławskich.