Wtorek, 26 marca 2019

imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora

RSS

Zwiedź zamek, rozwiąż łamigłówki, odbierz upominek

04.12.2017 12:29 | 0 komentarzy | ż

W najbliższą środę 6 grudnia na Zamku Piastowskim w Raciborzu odbędą się wyjątkowe mikołajki. Akcja rusza punktualnie o godz. 9.00 i potrwa do godz. 16.00. Udział w zabawie, po wykupieniu biletów wstępu na zamek (w promocyjnej cenie).

Zwiedź zamek, rozwiąż łamigłówki, odbierz upominek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zwiedzający dawną siedzibę Piastów, zarówno dzieci jak i osoby dorosłe będą mogły wziąć udział w miłej zabawie, która nie tylko bawi ale również uczy. Przy okazji rozwiązywania zgadywanek - rymowanek będzie można poznać wiele ciekawostek m. in. o kaplicy, skarbcu i in. Poniżej jedno z zadań, które czeka na śmiałka gotowego się z nim zmierzyć…

Kiedy zamek był drewniany,
a XII to był wiek
wojsko króla Bolesława
mongolskich wodzów wygnało hen.
Wnet zaczęły więc powstawać
pierwsze mury, w których dziś
Książę Mieszko Laskonogi
chce zaprosić Cię do gry.
Tak, przydomek Laskonogi
książę Mieszko miał,
wyrósł duży jak na czasy
w których rządzić chciał.
Często jednak goście nasi
mylą postać tą…
mówią Mieszko Plątonogi i utykać chcą.
Tak więc książę raciborski proponuje Ci
byś na jednej nodze skacząc,
w studnię spojrzał dziś.

Dla uczestników biorących udział w zabawie przygotowano drobne upominki. - Chcielibyśmy żeby jak najwięcej małych i tych większych raciborzan oraz mieszkańców sąsiednich gmin, którzy przybędą w tych dniach na zamek było przebranych w stroje krasnali, elfów i mikołajków. Zrobimy zdjęcia, które potem będzie można pobrać z zamkowego facebooka. Tego dnia Punkt Informacji Turystycznej i Zamek Piastowski w Raciborzu będzie czynny od 9.00 do 16.00. W tym dniu bilety będzie można zakupić w promocyjnej cenie. Bilet dla dorosłych będzie kosztował 4,00 zł a dla dzieci 2,00 zł. Grupy zorganizowane prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny +48 32 700 60 52 lub e-mail promocja@zamekpiastowski.pl. Przyjdź, zwiedź zamek, rozwiąż łamigłówki i odbierz upominki - zachęca Grażyna Wójcik, dyrektor Agencji Promocji Ziemi Raciborskiej i Wspierania Przedsiębiorczości na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

źródło: zamekpiastowski.pl