Piątek, 29 maja 2020

imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma

RSS

Piotr Kuczera z życzeniami dla górników

04.12.2017 10:00 | 0 komentarzy | pm

4 grudnia na Śląsku to dzień wyjątkowy. 

Piotr Kuczera z życzeniami dla górników
Fot. W. Troszka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

4 grudnia w sposób szczególny myślimy o osobach, które – wiążąc swą drogę zawodową z przemysłem wydobywczym – zawierzyły swoje życie Świętej Barbarze.

Uroczyste celebrowanie dnia Świętej Barbary to jeden z najpiękniejszych elementów śląskiej tradycji. W tym szczególnym dniu prezydent Rybnika Piotr Kuczera składa wszystkim górnikom oraz pracownikom przemysłu wydobywczego najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności: – Niech Święta Barbara strzeże pracowników kopalń i otacza opieką górnicze rodziny. Niech praca przynosi zawodową satysfakcję, dając poczucie stabilizacji na niwie prywatnej. W tym szczególnym barbórkowym czasie nasze myśli wybiegają też w stronę tych, którzy stracili życie podczas pracy w kopalniach. Ich tragiczny los dobitnie świadczy o tym, jak wielkie ryzyko wiąże się z wykonywaniem zawodu górnika. Mam nadzieję, że kolejny rok w polskich kopalniach będzie bezwypadkowy, pozwalając górnikom na realizację zawodową. Oby też cała branża górnicza mogła rozwijać się, wykorzystując nowoczesne technologie i przynosząc korzyści mieszkańcom regionu. Życzę również, by uroczystości barbórkowe pozwoliły na chwilę wytchnienia od codziennych obowiązków, dając energię do realizacji pomysłów i planów w przyszłości – mówi Piotr Kuczera, prezydent Rybnika.

Szacunek dla drugiego człowieka, kult pracy i przywiązanie do tradycji - oto najważniejsze wartości, jakie niesie z sobą świętowanie Barbórki. Zakłady górnicze celebrują ten dzień na uroczystych akademiach. W czwartek, 30 listopada, w Teatrze Ziemi Rybnickiej odbyły się barbórkowe uroczystości kopalni KWK ROW Polskiej Grupy Górniczej, w której skład wchodzą skład wchodzą rybnickie zakłady: Ruch Chwałowice i Ruch Jankowice.

Ludzie:

Piotr Kuczera Rybnik

Piotr Kuczera Rybnik

Prezydent Rybnika