Wtorek, 18 lutego 2020

imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława

RSS

Klima oburzony na Nowiny

01.12.2017 12:30 | 4 komentarze | web

Pragnę wyrazić swój sprzeciw na zawarte w artykule red. Bożydara Nosacza (pt.: Lans na cmentarzu, który ukazał się w Waszej gazecie 14 listopada 2017 roku) oszczerstwa, kalumnie i kłamstwa o mojej aktywności w Radzie Miasta Racibórz. Proszę o udzielenie mi wyjaśnień dlaczego redakcja dopuszcza tego rodzaju „twórczość” do opinii publicznej niszcząc radnego, jego rodzinę, Radę Miasta i cały samorząd terytorialny? Oczekuję wyjaśnień jaki był cel tego artykułu? Z jakich powodów został napisany? Na czyje zapotrzebowanie i na jaki efekt liczono oraz kim jest pan Bożydar Nosacz?

Klima oburzony na Nowiny
Radny miejski Piotr Klima wziął udział w zakopaniu kapsuły czasu - projektu, który zainicjowały Nowiny Raciborskie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Chciałbym odnieść się do niektórych sformułowań i tez autora artykułu:

1) Cyt.: „…uważam, że skarbonki w dłoniach radnych tylko by tę inicjatywę skompromitowały”. Proszę Redakcję o wyjaśnienie – dlaczego by skompromitowały?

2) Cyt.: „ I zamiast dotować… kiepskie koncerty czy zakrapiane alkoholem imprezy”. Proszę Redakcję o podanie przynajmniej kilku przykładów takich imprez.

3) Co do renowacji „Piety” wielokrotnie występowałem w tej sprawie jeszcze w poprzednich kadencjach. Byłem w tej sprawie na cmentarzu z Ks. Proboszczem parafii św. Mikołaja i innymi radnymi. W sprawie tej interpelowali również inni radni. Sam przed kilkoma laty kwestowałem jako członek Rady Parafialnej (i sam wrzuciłem pieniążki), a w tym roku wrzuciłem pieniądze do puszki na ogrodzenie cmentarza przy ul. Głubczyckiej (o czym może zaświadczyć pan kwestujący przy bramie głównej). Tak więc sugestia p.Nosacza, aby cyt. „radni zaczęli zbiórkę od siebie, ale pewnie wymagam za dużo” jest nieprzyzwoita. Wiadomo, że radny stojący ze skarbonką z pewnością umieści w niej również swój datek. Za kogo p.Nosacz ma radnych?

4) Cyt.: „Na szczęście inicjatywa radnego Piotra Klimy (zresztą jak większość jego pomysłów) upadła już na samym początku, gdyż autor… nie sprawdził sobie, że taka kwesta byłaby nielegalna” Jest to bezczelne kłamstwo jakoby inicjatywa upadła i to na samym początku! Skąd p.Nosacz wie czy „sprawdziłem sobie”, że coś jest czy nie jest legalne – proszę Redakcję o odpowiedź. Widać z tego, że autor ma radnych za idiotów! Oczywiście mam świadomość co do wymagań formalnych. Zgodę na organizację kwesty wydaje Prezydent Miasta (co może uczynić szybko i sprawnie).

5) Cyt.: „Większość inicjatyw upadła” jest kłamstwem, a określenie autora: „na szczęście” dowodzi bardzo złych intencji autora. Dziennikarz obserwujący pracę rady miasta doskonale orientuje się co do przyczyn powodzenia i skuteczności niektórych wniosków i projektów uchwał składanych przez radnych spoza grupy większościowej. Zresztą do wielu wartościowych pomysłów wraca się po pewnym czasie przypisując często ich autorstwo komu innemu. Pan prezydent sam oświadczył, że już przed laty miał pomysł organizacji kwesty, a wnioskował o to również pan radny Ryszard Frączek. Tak więc wystarczyło czasu, aby sprawę załatwić do końca. A nawet gdyby liczyć czas od mojego wniosku do Wszystkich Świętych to było 11 dni, a więc zupełnie wystarczający czas na załatwienie formalności.

6) Cyt.: „Inna sprawa, że pomysł został solidarnie zignorowany przez rajców”, a do tego stwierdzenie, iż „radni są już umęczeni inicjatywami Klimy”. To kolejne bezczelne kłamstwa, nie mające żadnych podstaw. Proszę Redakcję o dowody na te sformułowania, na jakiej podstawie wysnuto takie wnioski? Prawda natomiast jest taka, że radni odnieśli się do moich propozycji z zainteresowaniem, zrozumieniem i życzliwością. Wpisali do przygotowanych tabel wiele nazwisk zmarłych radnych i pomogli ustalić miejsca Ich pochówku oraz zabrali samoprzylepne naklejki z treścią: „Z wdzięczną pamięcią – radni Rady Miasta Racibórz” oraz „Z wdzięczną pamięcią – Rada Miasta Racibórz”. Wielu też zapewniło mnie o chęci włączenia się do kwesty. Na sesji zaprezentowałem przykładowe znicze z naklejkami, z których jeden został wykorzystany poprzez zdjęcie zamieszczone w artykule w gazecie.


Opinie oraz treści zawarte w rubryce WebKrytyka przedstawiają wyłącznie własne zdanie autorów i mogą ale nie muszą odzwierciedlać poglądów redakcji. Masz coś ciekawego do przekazania szerszemu gronu - zapraszamy na łamy portalu nowiny.pl - opublikujemy Twój felieton bezpłatnie. Wyślij swoje przemyślenia na adres webkrytyka@nowiny.pl. Redakcja zastrzega sobie prawo odmowy publikacji materiału.

Ludzie:

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz