środa, 3 marca 2021

imieniny: Maryny, Kunegundy, Pakosława

RSS

Wicestarosta Kamiński odwołany. "Popełniłem błąd"

30.11.2017 12:46 | 1 komentarz | mak

Wicestarosta Grzegorz Kamiński został odwołany. Decyzję podjęła rada powiatu wodzisławskiego. Wcześniej Kamiński sam podał się do dymisji. Powodem są nieprawidłowości zawarte w oświadczeniu majątkowym samorządowca.

Wicestarosta Kamiński odwołany. "Popełniłem błąd"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nieprawidłowości wynikają z faktu, że wicestarosta Kamiński nie wpisał w oświadczeniu majątkowym za ubiegły rok, że ma udziały w spółce handlowej Bereska Mobile. Udziały te stanowią pakiet 49 proc. o wartości 2 450 zł. Samorządowiec tłumaczy, że nie wpisał udziałów przez nieuwagę. Przeprosił i zapewnił, że w 2016 r. nie osiągnął z tytułu posiadania udziałów w spółce żadnych dochodów (więcej o sprawie pisaliśmy TUTAJ).

Na sesji 30 listopada rada powiatu wodzisławskiego przyjęła rezygnację Grzegorza Kamińskiego ze stanowiska wicestarosty. Za odwołaniem głosowało 23 radnych, 2 radnych było przeciwko i jedna osoba wstrzymała się.

W obronie Grzegorza Kamińskiego stanęła radna Krystyna Smuda. Stwierdziła, że samorządowiec nie zasłużył na odwołanie. Przytoczyła osiągnięcia Kamińskiego jako wicestarosty, radnego i nauczyciela.

Wiceprzewodniczący Eugeniusz Ogrodnik przypomniał, że głosowanie w sprawie odwołania nie jest oceną osoby. - Nie oceniamy pracy czowieka i nie dyskutujemy nad osobą, jednak został popełniony błąd - stwierdził Ogrodnik i dodał, że jeśli sprawą nie zajmie się rada, to zrobi to wojewoda.

- Ze strony wicestarosty Kamińskiego było to niedopatrzenie i każdemu mogło się zdarzyć. Nie było to jego świadome działanie, ale efekt jest, jaki jest - dodał wiceprzewodniczący rady powiatu, Ryszard Zalewski.

Grzegorz Kamiński dziękował za słowa wsparcia i każdą okazaną pomoc. - Popełniłem błąd - stwierdził. - Dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo - przyp. red.) - dodał.

Więcej w kolejnym wydaniu Nowin Wodzisławskich.

Ludzie:

Grzegorz Kamiński

Grzegorz Kamiński

Wicerastosta wodzisławski

Krystyna  Smuda

Krystyna Smuda

Radna Powiatu Wodzisławskiego IV kadencji.

Ryszard Zalewski

Ryszard Zalewski

Radny Powiatu Wodzisławskiego