Niedziela, 21 lipca 2019

imieniny: Daniela, Dalidy, Benedykta

RSS

Kształcenie zawodowe ma sens. 1400 uczniów na Festiwalu Perspektyw w Raciborzu [ZDJĘCIA]

30.11.2017 11:58 | 1 komentarz | żet

Organizowana przez Wydawnictwo Nowiny impreza z roku na rok nabiera rozmachu. 1400 uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z całego regionu przyjechało dziś do Raciborza, aby poznać ofertę kształcenia CKZiU nr 1*, CKZiU nr 2 "Mechanika" oraz Liceum Plastycznego.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Życzę Wam, żebyście już dziś podjęli decyzję, że Racibórz to miasto, w którym będzie wasza szkoła i miejsce pracy - powiedział podczas otwarcia imprezy starosta Ryszard Winiarski. Wiceprezydent Raciborza Irena Żylak życzyła młodzieży właściwych wyborów edukacyjnych, a prezes Wydawnictwa Nowiny Arkadiusz Gruchot zrozumienia ich przyszłych pracodawców, że w każdej firmie najważniejsi są pracownicy - bo świetni pracownicy przyciągają klientów.

W poznaniu oferty raciborskich szkół branżowych, techników oraz Liceum Plastycznego pomagają znakomicie przygotowane stoiska szkół i pracodawców. Starsi uczniowie z pasją i wielkim zaangażowaniem wybierają o kierunkach kształcenia, które wybrali i perspektywach na rynku pracy, jakie otworzy im zdobycie konkretnego zawodu. Na stoisku firmy Mieszko można przyjrzeć się uproszczonemu procesowi produkcji pralin, natomiast pracownicy Ramety pokazują czym zajmują się w spółdzielni meblarskiej krawcowe, stolarze i tapicerzy. Uczniowie mogą zapoznać się również z ofertą Eko-Okien oraz Rafametu. Eko-Okna, Mieszko, Rafamet i Rameta to sponsorzy tegorocznej edycji Festiwalu Perpektyw.

Uczniowie odwiedzając poszczególne stoiska mają do wykonania proste zadania, które związane są z prezentowanym kierunkiem kształcenia. Odwiedzając kolejne stoiska zbierają pieczątki na kartach zadań, które otrzymali przy wejściu. Następnie wrzucają je do kosza. Zyskują tym samym szansę na wygranie nagród. W tym roku są to power banki.

Organizacyjnie Festiwal Perspektyw to zaangażowanie Urzędu Miasta Racibórz, Starostwa Powiatowego w Raciborzu, CKZiU nr 1, CKZiU nr 2, Liceum Plastycznego oraz Wydawnictwa Nowiny. Patronat honorowy nad imprezą sprawują: Cech Rzemiosł Różnych w Raciborzu, Raciborska Izba Gospodarcza, Powiatowy Urząd Pracy.

Obszerną relację z imprezy opublikujemy we wtorkowym wydaniu "Nowin Raciborskich".

Zobacz również:


* CKZiU nr 1 to zebrane w jeden organizm Budowlanka, Ekonomik oraz Zawodówka (Gastronomik i Chemik).

Ludzie:

Irena Żylak

Irena Żylak

Zastępca Prezydenta Raciborza

Ryszard Winiarski

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski