Sobota, 4 lipca 2020

imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana

RSS

Patrol

W Czerwionce-Leszczynach zlikwidowano magazyn z narkotykami

30.11.2017 10:04 | 0 komentarzy | acz

Policjanci z Komisariatu Policji w Czerwionce-Leszczynach przejęli narkotyki, z których można było sporządzić ponad 3,5 tys. porcji dilerskich. 

W Czerwionce-Leszczynach zlikwidowano magazyn z narkotykami
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kryminalni od dłuższego czasu pracowali nad sprawą związaną z handlem narkotykami na terenie miasta. Śledczy ustalili dokładne adresy i tożsamość osób mających związek z tym procederem. W minionym tygodniu policjanci przygotowali szczegółowy plan działań. Wszystko po to, aby jednocześnie zatrzymać osoby podejrzane o posiadanie i handel narkotykami. Kryminalni wspólnie z rybnicką grupą szybkiego reagowania oraz funkcjonariuszami z wydziału narkotykowego śląskiej policji weszli do kilku mieszkań na terenie Czerwionki-Leszczyn.

Podczas przeszukań policjanci znaleźli spore ilości woreczków foliowych z zawartością białej substancji, które posiadają w swoim składzie pochodne amfetaminy i metaamfetaminy. Śledczy ujawnili też marihuanę. Z zabezpieczonych środków można było przygotować ponad 3,5 tys. porcji dilerskich. Policjanci znaleźli także przedmiot przypominający broń palną, sprzęt do ważenia, kruszenia i porcjowania narkotyków oraz ponad 15,5 tys. złotych. Ponadto w jednym z mieszkań śledczy zabezpieczyli papierosy i krajankę tytoniową bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku przeprowadzonej realizacji zatrzymanych zostało 5 mężczyzn w wieku od 33 do 53 lat. Wszyscy są mieszkańcami Czerwionkami-Leszczyn. 3 podejrzanym śledczy przedstawiali zarzuty posiadania środków odurzających. Jeden z mężczyzn usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza policji. Natomiast 36-letniemu mężczyźnie prokurator przedstawili zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. Prowadzący postępowanie policjanci wystąpili do prokuratury z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie. Sąd w Rybniku przychylił się do tego wniosku, aresztując podejrzanego na okres trzech miesięcy. Zatrzymanym za popełnione przestępstwa grozi kara od 3 do lat 10 więzienia.