Czwartek, 17 października 2019

imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli

RSS

Strzelnica sportowa i baza noclegowa - tak Wodzisław chce rozwijać biathlon

29.11.2017 13:28 | 5 komentarzy | mak

W Wodzisławiu postanie strzelnica sportowa. Będzie zlokalizowana w sąsiedztwie Rodzinego Parku Rozrywki i Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Strzelnica sportowa i baza noclegowa - tak Wodzisław chce rozwijać biathlon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Strzelnica zostanie uruchomiona na potrzeby rozwoju ośrodka biathlonowego działającego na terenie miasta. - Rośnie liczba osób zainteresowanych tą dyscypliną sportu - mówi prezydent Mieczysław Kieca.

W ramach inwestycji powstanie 10 stałych stanowisk strzeleckich oraz 2 stanowiska przenośne. Do tego tor strzelecki, stanowiska tarcz strzeleckich oraz ścieżka techniczna. Dodatkowo kontener magazynowo-socjalny dla trenerów i zawodników. - Obiekt będzie ogrodzony, a wejście na strzelnicę zostanie połączone z terenem Rodzinnego Parku Rozrywki - mówi Hanna Szafrańska z Wydziału Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta w Wodzisławiu Śląskim.

Dla kogo?

Wartość kosztorysowa budowy strzelnicy to około 2,4 mln zł. Połowę tej kwoty Wodzisław otrzyma z ministerstwa sportu. Strzelnica ma być gotowa do końca października przyszłego roku.  

Strzelnica będzie ogólnodostępna, jednak pierwszeństwo będą miały grupy sformalizowane, jak kluby sportowe, uczniowie z klas sportowych, policjanci czy wojsko.

Baza noclegowa

Na potrzeby rozwoju ośrodka biathlonowego przygotowywana jest baza noclegowa. Powstaje ona w jednym z segmentów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. - Nie będzie to klasyczny internat. Warunki będą takie, jak w hotelu akademickim - wyjaśnia prezydent Mieczysław Kieca. Z bazy noclegowej będą mogli korzystać m.in. zawodnicy. Ale nie tylko. Miasto liczy też na to, że przyda się ona wodzisławskim szkołom, które prowadzą wymianę młodzieży. Młodzi ludzie z innych krajów, którzy odwiedzą Wodzisław, mogą zostać tam zakwaterowani.

Baza noclegowa ma być gotowa w przyszłym roku.

Ludzie:

Mieczysław Kieca

Mieczysław Kieca

Prezydent Wodzisławia Śl.