Wtorek, 15 października 2019

imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana

RSS

Mali łanieccy strażacy wiedzą, jak ratować życie

28.11.2017 08:03 | 0 komentarzy | eos

Jak zachować się, w trudnych sytuacjach, kiedy komuś dzieje się coś złego, jakie wybrać numery alarmowe, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, co należy powiedzieć, gdy dzwoni się na pogotowie lub do Centrum Powiadamiania Ratunkowego, a także jak przeprowadzić resuscytację, czyli wykonać czynności medyczne, które mają na celu podtrzymanie i przywrócenie podstawowych funkcji życiowych – uczyli ratownicy medyczni Grzegorz Iwaneczko i Marek Depta. A uczestniczące w szkoleniu dzieci z młodzieżowej drużyny pożarniczej w Łańcach zaskakiwały ogromną wiedzą na temat pierwszej pomocy medycznej.

Mali łanieccy strażacy wiedzą, jak ratować życie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zajęcia sfinansowane zostały z środków uzyskanych w drugiej edycji konkursu zorganizowanego przez wójta gminy Kornowac i Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kornowacu. OSP w Łańcach już po raz drugi została jego laureatem, zdobywając I miejsce za projekt „Umiem – Potrafię – Pomogę” oraz bon o wartości 2 tys. zł.

Z pieniędzy tych, jak zapowiedział naczelnik łanieckiej OSP Rafał Święty, zostanie zakupiony również profesjonalny fantom wyposażony w czujniki, który umożliwi nie tylko ćwiczenia, ale także dostarczy informacji, czy resuscytacja wykonywana jest prawidłowo.

Podczas zajęć z pierwszej pomocy, które odbywały się w łanieckiej świetlicy OSP, wójt Grzegorz Niestrój podziękował zarządowi OSP Łańce oraz opiekunom dzieci za udział w konkursie, a także prowadzenie zajęć, które uczą najmłodszych, jak pomagać i reagować w nagłych przypadkach zagrożenia zdrowia i życia. Kurs zakończył się wigilijką dla najmłodszych adeptów straży pożarnej w Łańcach.