środa, 29 stycznia 2020

imieniny: Franciszka, Zdzisława, Walerego

RSS

Kolejne remonty w WCK zakończone

27.11.2017 09:27 | 0 komentarzy | mak

Wodzisławskie Centrum Kultury zakończyło kolejną remontową inwestycję. Odwodniona została część budynku i wymieniono nawierzchnię terenu wraz z przebudową chodnika.

Kolejne remonty w WCK zakończone
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wodzisławskie Centrum Kultury w październiku zakończyło prace związane z odwodnieniem obiektu i wymianą nawierzchni od strony zaplecza budynku. Zadanie zamknęło się w kwocie prawie 416 tysięcy złotych, z czego 391 tysięcy złotych zapewniło miasto Wodzisław, a pozostałe 25 tysięcy złotych wygospodarowała placówka, która samodzielnie prowadziła inwestycję.

- To kolejna inwestycja, po kompleksowej modernizacji sali widowiskowej z wymianą foteli oraz remoncie innych pomieszczeń. Była konieczna ze względu na stan obiektu i niezbędną poprawę jego funkcjonalności. Bez wątpienia wpływa na odbiór prezentowanej przez nas oferty i poprawę warunków pracy w WCK. Ważne, że prowadzone roboty nie zaburzyły bieżącego funkcjonowania placówki – zaznacza Krzysztof Jaroch, dyrektor Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Zakres prac remontowych objął między innymi wymianę nawierzchni terenu od strony wschodniej (parking przy ul. 26 Marca) i południowej (ul. ks. płk. W. Kubsza), roboty ziemne, czyszczenie i zabezpieczenie ścian piwnic oraz fundamentów, a także ich ocieplenie wraz z wykonaniem izolacji przeciwwilgociowej. Zainstalowany został również drenaż tej części budynku, a stary asfalt zastąpiono nową nawierzchnią z kostki betonowej. Przebudowany został chodnik od strony parkingu wraz z likwidacją barier architektonicznych. Naprawione i przebudowane zostały strefy wejściowe z tyłu budynku. Wykonano również nieprzewidziane na etapie planowania inwestycji roboty dodatkowe, związane przede wszystkim z przebudową niesprawnej kanalizacji deszczowej, naprawą ścian i fragmentów elewacji oraz uzupełnieniem fundamentów budynku.

Przedsięwzięcie pod nazwą „Modernizacja nawierzchni terenu przy Wodzisławskim Centrum Kultury wraz z drenażem części budynku” realizowała wyłoniona w ramach przetargu Firma Handlowo-Usługowa Andrzej Dryka z Jastrzębia Zdroju.