Piątek, 7 maja 2021

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

RSS

Wiatraka nie będzie. Beton musi zniknąć z Wojnowic

27.11.2017 09:14 | 2 komentarze | ma.w

Ruszyły prace rozbiórkowe na źle zlokalizowanej podstawie pod wiatrak w Wojnowicach. Poinformowało nas o tym stowarzyszenie z Wojnowic, które "walczy" z inwestorem o przestrzeganie prawa polskiego przy budowie turbin nieopodal zabudowań mieszkalnych.

Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W sobotę 25 listopada rozpoczęła się nakazana przez Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego rozbiórka fundamentu wstrzymanej budowy wiatraka na działce 391/2 w obrębie Wojnowic. Decyzja WINB-u o rozbiórce zapadła już w lipcu 2017 r. Odbyły się dwie kontrole sprawdzające wykonanie tej decyzji, ale dopiero po trzeciej, która miała miejsce w piątek 24 listopada rozpoczęły się w sobotnie prace ziemne. Odkopano część fundamentu i dalsze prace zaplanowano w tym tygodniu. Inwestor musi "wyciągnąć" z ziemi ogromną ilość zbrojenia i ok 500 m sześc. betonu. Wwiercono tam pale na głębokość 30 m i wypełniono je betonem.

W toku jest postępowanie o nielegalne - zdaniem stowarzyszenia - użytkowanie turbiny na działce nr 317 w Wojnowicach. Zaczęła działać 8 grudnia 2016 r. Wiatrak się kręci, a inwestor twierdzi, że prowadzone są tu jedynie próby technologiczne.

W galerii publikujemy zdjęcia z rozbiórki postumentu, powyżej zdjęcie wykonane podczas wznoszenia konstrukcji.